Keleti Erdők Vándorai


Join the forum, it's quick and easy

Keleti Erdők Vándorai
Keleti Erdők Vándorai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A kútkáván túl

4 posters

8 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Csüt. Márc. 12, 2020 11:11 am

(Dagga)

Városnézésem közben lassan eltelik a délelőtt. A gyomrom is diszkrét morgással jelzi, hogy ideje valami harapnivaló után nézni, így megindulok az orrom után. Szeretem magam felfedezni az új környékeket, ezért csak akkor szólítok le valakit, ha úgy érzem végképp eltévedtem. A szerencse ismét rám mosolyog, így hamarosan megcsap a sülő húsillata, majd feltűnik egy cégér is.
<<Úgy tűnik errefelé felettébb kedvelik a kék színt. Sebaj, attól még remélem, hogy a húst itt is aranybarnára sütik.>>
Megállítom hű pónim a taverna mellett, majd lehuppanok a nyeregből. Amennyiben az épületnek van istállórésze bevezetem Csacsit, majd a felszerelésemet magamhoz véve 5 rézpénzt nyomok az istállós fiú kezébe, mondván viselje gondját hátasomnak. Ha nem látok a lovaknak elkülönített részt, a közelben pányvázom ki, majd belépek a Kék Tanyába. Odabent először körbenézek, milyen vendégek is vannak jelen, majd ha elnyeri ízlésem(azaz nem túl lepukkadt, de nem is túlzottan előkelő) megindulok a pult felé.
-Szép jó napot!-köszöntöm a fogadóst, amint hozzám fordul. Egy kiadós ebédet, valamint egy korsó hideg sört szeretnék rendelni-mondom, majd amíg megérkezik rendelésem helyet foglalok egy üres asztalnál és a vendégsereget vizslatom. Amennyiben odakint nem találtam istállót azt is megkérdezem, hol tudnám a közelben elhelyezni a pónim.


A hozzászólást Lernun összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 15, 2020 1:50 pm-kor.
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Csüt. Márc. 12, 2020 9:13 am

Kien

Újfent megköszönöm az öregnek az útba igazítást, majd a terveim szerint folytatom az utam.

<<A lovagi tornák és egyéb magamutogató események nem igazán illenek hozzám. Nem illek én oda, nem is értek a fegyvereikhez és nem is vagyok elég tapasztalt ilyesféléhez. Az ember ismerje önmagát, nemde?>>
<<A fegyverhordozó szerep még csak-csak szóba jöhet, de félek elvárnák, törekedjek én is a lovagságra.>>
<<Karavánőrök? Na, ez már ígéretesen hangzik. Feltéve persze, hogy azt takarja a név, amire gondolok. Hátha tudnak róluk valamit mondani a fogadóban.>>

Ezen gondolatokat követve be is lépek a Kék Tanyába, amint odaérek. Szemmel azonnal a söntést, vagy pultot keresem és a mögötte állókat. Ha találok ott valakit, akkor egyből odalépek hozzá és megszólítom:
- Jó napot kívánok! Szállást és munkát szeretnék találni. Az előbbi felől kétségem sincs, hogy itt tudják orvosolni - mosolyodom el röviden, majd kicsit lehalkítva a hangom folytatom - viszont, hogy ez hosszabb távon is így lehessen, sajnos igencsak sürgős az utóbbi. Tudna esetleg javasolni valamit erre a helyzetre?
- Illetve hallottam a Karavánőrökről idefelé jövet, róluk tudna mondani pár szót? Tudja, kísértem már korábban is karavánokat.

Ellenkező esetben csak odalépek a pulthoz, leteszem a hátizsákot magam mellé és türelmesen várok egy ilyen személy felbukkanására. Közben pedig csendesen szemlélem a helyiséget és a bent tartózkodókat.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Szer. Márc. 11, 2020 9:10 pm

Kien

Nem tudod, hogy hol van a két negyed, mert még nem jártál Erenben, de az öregember elmondja:

-Az Újváros a folyó túlpartján van, ha egyenesen haladsz, nem lehet eltéveszteni. Dannor pedig...hmm, Dannort mondtam volna az előbb? Az a belső negyed. Bocsáss meg, Preenna negyedet akartam mondani, csak hát a memóriám már nem a régi. Preenna itt van, egyből a fal túloldalán kezdődik. Jobb kéz fele lesz majd egy hosszú út, nagyjából a széles út felénél tér le a negyed főtere felé. Azon a téren találod a tavernát.

A falakon kívül nem igazán látsz vagy hallasz munkát kínáló személyeket, de amint a Kék Tanya felé veszed az irányt, a kapun beérve már látsz ilyen-olyan pénzkeresési módokat. Színes táblákon hirdetnek lovagi tornákat, ahol a győztes aranyakkal lehet gazdagabb, nemes urak kikiáltói csődítik össze a népet, hogy fegyverhordozókat és más segédeket vegyenek fel gazdájuknak, és még a Karavánőrök céhneve is elhangzik melletted, ahogy két fiatal férfi elsietve beszéli meg, hogy ott bizonyára kapnak majd munkát. A nagyvárosi forgatagban most már biztosra veszed, hogy némi utánajárással többféle munka közül is választhatsz majd. A Kék Tanyát ezek után könnyen megtalálod. A tágas kerthelységgel rendelkező tavernából sült hús illata és harsány nevetések szállnak feléd.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Szer. Márc. 11, 2020 7:17 pm

Kien

<<Hmm, 7 réz az nem hangozna soknak, de igencsak üres az erszényem. Azt hiszem kénytelen leszek megnézni az Újvárost. Mondjuk ettől még megnézhetem a Kék Tanyát is.>>

- Köszönöm a szíves magyarázatot és az útba igazítást is - mondom az öregembernek, és mivel igazán nem szeretném untatni, így nem kezdek el locsogni neki mindenféléről.
Ha esetleg nem tudom merre van az említett két negyed, akkor azt még megérdeklődném tőle, majd a Kék Tanya felé venném az utamat. Közben igyekszem megcsodálni a várost és fülelni, hogy észrevegyem, ha magamfajtát keresnének véletlenül.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Szer. Márc. 11, 2020 6:48 pm

Kien

A tömegben látsz egy öregembert, aki egyenes rúdon cipel néhány felakasztott zsákot, szimpatikusnak tűnik. A rúd, legalábbis méretében a fegyveredre hasonlít, így amikor fel is pillant az apó, őt szólítod meg. Eképpen válaszol:
-Jó napot neked is fiam, igazán nem zavarsz. Látom nem éppen a közelből jöttél. Errefelé ilyen egy átlagos délelőtt. Erennek nincsen sok külső városrésze a falakon kívül, de azok mind igen népesek. Az emberek most vagy kereskedni, vagy ügyeiket intézni sietnek, és gondolom a hozzád hasonló külhoniak is szép számmal érkeznek egy ilyen központba. Ezért ekkora a tömeg. Déltájban már alább fog hagyni- magyarázza.
-Egy ilyen becsületes képű fiúnak a Kék Tanyát tudnám javasolni, amit szeretett hercegünkről neveztek el. Nem a legolcsóbb, de arrafelé van a legtöbb esély rá, hogy az értékeidet meg sem próbálják holmi utcakölyök elcsenni. Dannor negyed központjában, egy téren található. De ha sokallod a 7 rezet egy estére, talán próbálkozz az Újvárosban. A nevüket már elfelejtettem, de ott van egy-két igazán olcsó fogadó.

Elég beszédes az öreg, és készségesen megvárja, ha mondasz még neki valamit.

Dagga

 A kapuk hatalmasak, ahogy a közelükbe érsz, és erős kettős ráccsal védettek, amelyek most természetesen fel vannak emelve. Gond nélkül átjutsz a falakat őrző, fehér egyenruhát viselő őrség tagjai között, akik úgy egy tucatnyian lehetnek, többségük fel alá sétál a kapu külső és belső oldalán, az út szélén. Az Ereni címer jól látható rajtuk, egy kék oroszlán. Csak futó pillantást vetnek rád. Néhány embert megállítanak, majd tovább engednek, végzik a dolgukat.
 A keleti út a falakon belül széles sugárútban folytatódik, ahol egy lehelletnyivel a tömeg is jobban eloszlik, legalábbis arányosabb a hellyel. Nyilván a környező kisebb utcák nyelik el a járókelők egy részét. Előtted az út mentén két tornyos épület áll, elég távol, de póniháton 10 percen belül odaérsz, a járókelők által lassítva kissé. Érdemes megtekinteni a hatalmas templomot, és a hosszúkás, magas tornyot, amik egymással szemben magasodnak egy téren, és itt már a folyóra is rálátsz. Szép látvány, ahogy a vizén csillan a fény, és a levegőt is frissebbnek érzed. A hídon átkelve gyakorlott tekinteted kiszúr néhány lézengő utcagyereket, akik a könnyű zsákmányt keresik a tömegben, így akár kérdezősködés, akár az ösztöneid által, hamar visszatérsz a folyó keleti partjára. A városnegyed közepén rátalálsz egy térre, ahol egy tágas, szép kerthelységgel rendelkező tavernából sült hús illata árad. A cégér szerint a Kék Tanya az. És közel már az ebédidő.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szer. Márc. 11, 2020 4:49 pm

(Dagga)

Kényelmes tempóban léptetek pónim hátán a kapuk felé. Nem sietek sehová, nézelődök a tömegben, felmérem a terepet.
<<Takaros kis helynek tűnik, kíváncsi vagyok a lakóira. Talán kissé nagy a tömeg, mondjuk ezt inkább előnynek kéne tekintenem. Na, majd meglátjuk. Remélem itt is tanulok valami érdekeset.>>
Amennyiben gond nélkül a városfalakon belül érek szintén mindennemű úti cél nélkül folytatom az utam, hagyom hogy vigyen az emberáradat. Figyelem az érdekesebbnek tűnő épületeket, hegyezem a fülem a pletykákra. Amennyiben ebédidőig nem kelti fel valami az érdeklődésem nekikezdek szállás után nézni. Tekintve, hogy hosszabb távon is meg kívánok pihenni, így a biztonságosság és az olcsóság közti egyensúlyt tartva szem előtt.  
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Szer. Márc. 11, 2020 1:35 pm

Kien

<<Valahogy úgy érzem, jó helyre érkeztem.>>

Igyekszem megjegyezni a látványt, később, még jól jöhet.

Út közben, ha látok valakit, aki közel is van hozzám és szimpatikusnak is találom, akkor megszólítanám:
- Jó napot és elnézést a zavarásért! Meg tudná mondani milyen okból érkezik most ilyen sok ember a városba?
- Illetve tudna esetleg javasolni egy mérsékeltebb árú fogadót, vagy tavernát a környéken?

Az esetlegesen kialakuló beszélgetésen kívül szeretném majd a javasolt fogadó felé venni az irányt. Ha szerencsém van, munka is akad majd ott. Amennyiben nem tudok senkivel szóba elegyedni, vagy nem javasolnak egy helyet sem, akkor csak követem a tömeget.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Szer. Márc. 11, 2020 10:34 am

Mindenki

Egy kellemes, virágillatú délelőttön érkezel az előtted tornyosuló erődrendszer közelébe. A keleti út felől megközelítve hatalmas védműveket látsz, és távolabb számos magas tornyú épületet. A falakat itt-ott húsz láb fölé is becsülnéd, de mielőtt a széles, messziről látható kapukhoz érnél, az elővároson haladsz keresztül. Igen nagy a nyüzsgés. Javarészt közrendűeket: kisiparosokat és földműveseket látsz, ahogy az egyre élénkülő tömegben haladnak szinte kivétel nélkül a városfalakon túlra. Nem kerüli el a figyelmedet, hogy embereken kívül jó néhány törpe és udvari ork is menetel a belső város irányába. És szinte mindenki visz magával valamit. A környező erdőség sűrű, és érzed egy közeli vízfelület félreismerhetetlen, párás illatát, ami bizonyára a Vente-folyó.

Dagga

Hátasodon elég gyorsan haladsz. A tömegben valamelyest kitűnni érzed magad, mert szinte mindenki gyalogosan, vagy társzekéren halad a város felé, de alig vetnek rád ügyet. Valamennyit már hallottál Erenről, így vannak elképzeléseid arról, hogy fél órán belül találhatsz szinte bármit, amit egy átlagos utazó keresne, akár szállás, vagy ellátmány terén. Lóháton igen hamar a kapukhoz tudsz jutni...

Kien

Nyugodtan sétálsz az elővárosban. Néhányan jobban is szemügyre vesznek, de azért senki sem bámul sokáig. Az erődítményt messziről látva pontosan átérzed, hogy egy igazi harcos nép honába jutottál. Talán még egy rajzot is megérne a látvány, a virágzó fákkal és a röppenő madarakkal, ahogy a hátad mögül rásüt a fény a komor falakra. Biztos vagy benne, hogy itt könnyen fogsz munkát találni.

Aelyn


Hallottál már egy-két dolgot Erenről, az erős városról, de a saját szemeddel látni mégis csak más. Ahogy lépésben lovagolsz, eltölt az érzés, hogy e falak közé nem véletlenül szólított az a különös érzés. Az Északi Szövetség egyik bástyája, ami ráadásul Észak egyik legnagyobb csomópontja. Egy ilyen városban oly sok minden elérhető, így bízvást remélheted, hogy megtalálod amit keresel. Néhányan óvatosan pillantanak fel rád a tömegből, de egyébként nem észlelsz semmi különöset, ahogy a falakhoz közeledsz.

// Jó szórakozást kívánok! A KM. //



Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Csüt. Márc. 05, 2020 4:12 am

Köszöntöm a kalandozócsapat leendő tagjait!

A karakterek elkészültéhez szükséges lesz a kezdőpénz kidobása az UTK alapján, amit a következő funkcióval lehet megoldani, más dobásokhoz hasonlóan: "[rand]"1,6"[/rand]", idézőjelek nélkül, az első szám a dobás minimuma, a második a maximuma. A karakter nevével és a kezdőpénz szóval együtt kérem.

A karakterek találkozása az életút első helyszínén, Eren városában történik, ehhez az alábbi képet fogjuk használni:

A kútkáván túl - Page 8 Kzop12
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 8 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.