Keleti Erdők Vándorai


Join the forum, it's quick and easy

Keleti Erdők Vándorai
Keleti Erdők Vándorai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asztali játékok

+4
PassionWolf
Tudu
Primus Maximus
Amaryen
8 posters

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Asztali játékok Empty Asztali játékok

Témanyitás  Lorin Hétf. Júl. 30, 2012 7:26 pm

Egyenlőre egész sok elfoglaltságom akad, így leghamarabb az Ynevi Fóliánsok előtti műhelyes napok valamelyikén fogok tudni mesélni, amennyiben a társaság érdekelt ebben.

L.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Kedd Júl. 31, 2012 6:52 am

Helló

Remélem kerítünk majd rá mihamarabb időt. Kár, hogy a Cs Dáviddal megkezdett kalandunkat félbeszakítják a kilométerek, azon gondolkozom, hogy ha van rá igény, még lejátszhatnánk mostanában, esetleg Dávidot nélkülözve.
A shuluri TÍPUSÚ viadallal kapcsolatban kérdezném a szervezőséget, hogy hogy állnak, és hogy ugye legalább nem Toronban fog játszódni? Very Happy
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Kedd Júl. 31, 2012 2:09 pm

Baboch írta:
A shuluri TÍPUSÚ viadallal kapcsolatban kérdezném a szervezőséget, hogy hogy állnak, és hogy ugye legalább nem Toronban fog játszódni? Very Happy

Az sajnos egyértelmű, hogy elsején nem lesz megtartva, de hogy mikor lesz helyette, arra nem tudok pontos időt mondani. Felkészülésügyileg nincs gond vele, csak még nincs meg a megfelelő mennyiségű játékos... Ja és a helyszín nincs meghatározva még, így meg lehet győzni a szervezőséget, hogy NE Toronban játszódjon Razz
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Kedd Júl. 31, 2012 3:47 pm

Hola
Igazából bevallom, nem bánom hogy nem kezdjük még el, mert jobban ráérek hétvégén, vagy amikorra előre megbeszéljük pár nappal- főleg nap közben. A játék a különlegesen tehetséges szervezők szerint sem fog lezajlani egy alkalom alatt?
A Toroni helyszínnél sokkal jobb lenne például bármi más, mondjuk Shadon egyik büntetőtábora, vagy egy Erioni utánzata a híres Shuluri viadalnak, de személy szerint én a kráni tizenhármak tornyának tövében is szívesebben arénázok, mint a toroni nemesség szórakoztatására Evil or Very Mad
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Szer. Aug. 01, 2012 6:41 pm

Lernun

Megkaptam a karid és a következők hibákat/elírásokat találtam benne:
- a mászás értéked nekem 71-re jött ki a te 68-addal szemben, de nem tudom hogy jött ki ez a hármas különbség
- a dobótőrre 31 kp-t költöttél, pedig elég 28-at, ugyanis csak ügyesség, érzékelés a tulajdonságkövetelménye
- a karakter nem tud egyetlen nyelvet sem, ugyan benne van a szabályok közt, hogy nem muszáj olyanra költeni, amit fölöslegesnek érzel, de nem árt, ha legalább azt megérti, amit a Stratéga mond Very Happy Komolyra fordítva a dolgot, az ingyen kapott 3-as nyelvet én beleírnám Wink

Ezen kívül szerintem rendben van.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Szer. Aug. 01, 2012 7:03 pm

Tsőőő
Két kérdés Geri:
A Derzsy által felrakott leírásban kétféle játék van, az amit mi fogunk játszani, abban a stratéga is támadható? Másik kérdés, hogy lehetek én a stratéga?
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Szer. Aug. 01, 2012 10:18 pm

Baboch

A Derzsy által felrakott leírásban gondolom egy, a HGB-ből kivett részlet van. Ebben két olyan viadalnak a leírása található, amiből Rékával megcsináltuk a saját ízlésünknek megfelelő harmadik típust, ezt tettem fel Shuluri Viadal címmel a googlesite-os oldalra. Abban, amit fogunk játszani támadható a Stratéga és amíg a többi csapattagnak nincs vele gondja, semmi akadálya, hogy te legyél az.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Pént. Aug. 03, 2012 5:14 pm

Tsőőő

Akkor amíg nem pályáz másik csapattag a kikötözött céltábla szerepre, én szeretnék lenni a sztratégosz. Első kérdésem, hogy ki lesz a másik három játékos? Ezt eddig Réka nem mondta meg, mert még nem válaszolt a fészbúkon. Második kérdésem, hogy a játékotokhoz tartozó külön szabályzatot mikor olvashatom majd el? geek
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Lernun Pént. Aug. 03, 2012 6:15 pm

Csőő

Geri mászást átírtam a 3 kpból meg vettem egy 2es toronit. Majd ha mégis változna a kaland helyszíne átírom, bár én nem látom sok értelmét, lévén ez inkább stratégiai mintsem szerepjáték lesz. Am alapból nincs minden karinak anyanyelve amire nem kell költeni?? Mert nekem úgy rémlik sőt kultúrát meg helysimeretet is kap az adott városra/országra.

Atkó a honlapon fenn van egy shuluri viadal1 vagy hasonló nevű cucc abban vannak benne a Geriék szabálykiegészítései ami az általam feltöltöttel együtt használható.

Üdv.: Derzsy
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Pént. Aug. 03, 2012 6:54 pm

Baboch

Egyelőre nem tudom, hogy ki lesz. 4 KLK-tag érdeklődődött, azt hiszem, de hogy ebből hány ér rá, és hány akar ténylegesen jönni majd, az csak a jövő zenéje. Majd, ha meglesz a csapat összes tagja ígérem szólni fogok Smile A másik kérdésedre Derzsy már válaszolt, a doksi címe egészen pontosan Shuluri Viadal.

Lernun

Mivel igazán nagy szerepe nincs a helyszínnek, ezért nem hiszem, hogy változni fog. A nyelvre nem is gondoltam, hogy költs, mert minden karakter megkapja az anyanyelvét 3-as fokon, erre utaltam az előző reagomban. Elég ha felírod a 3-as toronit, a 3 kp-t meg elköltöd valami értelmesre Very Happy
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Szomb. Aug. 04, 2012 12:58 pm

Hellel

Geri
A korábban átolvasott fejezetet mostmár KONSTATÁLTAM, szóval sejtem miről van szó... geek
Az első keresztkérdésem, hogy tegyük fel, van egy személy a magasban kikötve. Eddig gondolom jól értem a stratéga pozitúráját. Van e arra szabály, hogy a stratégának ott is kell maradnia ezen a helyen? Márcsakmert ugye a győzelem akkor következik be, amikor az ellenséges gladiátor harcképtelen lesz. Nyilván fontos hogy a csapat koordinátora átlássa a helyzetet, de vajon spéci esetekben, amikor mondjuk maradt egyetlen alig épséges gladiátor a csapatában, akkor sem mehet le a fegyvertelen (és addigra kiszabadított) stratéga húspajzsnak/elterelésnek? például... Vagy mondjuk arra van szabály, hogy a fegyvertelen stratéga puszta kézzel mit csinál odafent? Ennyit egyelőre a saját kariról, ezek a dolgok gondolom fontos kételyek, mert addig nem tudom, minek vehetem hasznát egy stratéga megalkotásánál... Pláne hogy a szabályzatban írják, hogy olykor a mókás védekező megoldásoknál elnézőek a bírák...

A csapatjáték szempontjából is lenne kérdésem. Gondolom psziüzenetet sem lehet használnia a stratégának, vagy igen? Másik dolog, hogy ugye a kidolgozott stratégiákat és esetleg jelszavakat a játék előtt megismertethetem a csapattagokkal?
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Szomb. Aug. 04, 2012 3:30 pm

Baboch írta:
Van e arra szabály, hogy a stratégának ott is kell maradnia ezen a helyen? Márcsakmert ugye a győzelem akkor következik be, amikor az ellenséges gladiátor harcképtelen lesz. Nyilván fontos hogy a csapat koordinátora átlássa a helyzetet, de vajon spéci esetekben, amikor mondjuk maradt egyetlen alig épséges gladiátor a csapatában, akkor sem mehet le a fegyvertelen (és addigra kiszabadított) stratéga húspajzsnak/elterelésnek? például... Vagy mondjuk arra van szabály, hogy a fegyvertelen stratéga puszta kézzel mit csinál odafent? Ennyit egyelőre a saját kariról, ezek a dolgok gondolom fontos kételyek, mert addig nem tudom, minek vehetem hasznát egy stratéga megalkotásánál... Pláne hogy a szabályzatban írják, hogy olykor a mókás védekező megoldásoknál elnézőek a bírák...
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen szabály, de a lekötözés miatt nem valószínű, hogy ki tudnál szabadulni, ugyanis a kezeid is meg vannak kötve. De ha sikerül kiszabadulnod és lemászni valahogy egy 18 méter magas toronyból anélkül, hogy lelőne az ellenfél, akkor feláldozhatod az életedet a Gladiátorért. Az más kérdés, hogy akkor nem lesz, aki koordinálja a csapatot...

Baboch írta:
A csapatjáték szempontjából is lenne kérdésem. Gondolom psziüzenetet sem lehet használnia a stratégának, vagy igen? Másik dolog, hogy ugye a kidolgozott stratégiákat és esetleg jelszavakat a játék előtt megismertethetem a csapattagokkal?
Valóban nem használhatsz pszi üzenetet, azt legfeljebb a Boszorkánymesternek engedi a szabály. Természetesen a stratégiát, kódot, akármi csapatos dolgot megbeszélhettek előre. Ezt lehet akár egy külön kis gyűlésen, akár a játék előtt fél órával, nekünk mindegy, ez már a csapattagokra tartozik Smile
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Szomb. Aug. 04, 2012 9:12 pm

Bászki Geri eddig csak Valesznak volt szokása hosszabbat idézni tőlem mint amennyit válaszol Razz Amúgy köszi a tippeket...én úgy értettem, hogy ugyebár felmászhat mondjuk a tőrvető is hozzám pl... és ha a FEGYVERTELEN de egyébként minden jóra kapható stratéga is bedobja magát, hát esetleg változna a hadiszerencse. Na mindenesetre ha egyébként nem tiltják a szabályok, akkor "praktikus" karaktert fogok hozni az elméleti tudása mellett...

Gondolom ahhoz, hogy ismerjem a boszmester bevethetőségét, elég ha őt ismerem személyesen, nem kell h erre kp-t is költsek.
Tehát akkor az a szabály h a stratégánál nem lehet fegyó a játék során egyáltalán, még tovább sem adhat mondjuk egy felé dobott tőrt a társának?
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ruyan Szomb. Aug. 04, 2012 10:24 pm

Bocsi, csak az a hosszú rész mind hozzátartozott ahhoz, amire válaszoltam Embarassed

Nem lehet nála fegyver, de ha valamilyen módon tudja továbbítani azt a fegyvert a társának, hát tegye. De őszintén szólva a vérző sebből szájjal tőrt kirángató, majd azt a lentieknek leköpő Stratéga képén kívül más nem jelent meg számomra... Ha valamiben szeretnél inben segíteni a csapatnak, akkor jobb ha képzikkel is alá tudod támasztani. Főleg mert a Stratégának jut kp-ra bőven Wink
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Vas. Aug. 05, 2012 2:16 am

Tsőőő Geri
Oké, ha csak a kötelékeken múlik, akkor megoldható a dolog. Már gondoltam is egy minőségi stratégiára... Egyébként a szabályzat azt írja, hogy a torony viszonylag könnyen megmászható, csak védtelen aki ezt teszi.

Most eszembe jutott, hogy ha te fogod irányítani a másik csapatot, talán jobb lenne, ha a karakteremről Rékával egyeztetnék, hogy számodra is lehessen némi meglepetés Twisted Evil
Olyan jellegű kérdésem támadt, hogy a játék elején milyen sorrendben zajlanak a kötelező események? Arra értem, hogy én ugyebár kapok térképet, amit gondolom a többiek nem láthatnak a harc előtt. Viszont kapunk amuletteket meg mérget, amit valahogy csak el kell osztani, és még a pszi-pajzsokat is ellenőrzik a szervezők Very Happy
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Lernun Hétf. Aug. 06, 2012 12:26 pm

Hali

Geri a stratéga az aréna térképét a csapdákkal csak betanulni/memorizálni kapja meg vagy beviheti az arénába is. Ha igen akkor a tornyában a zsebében lapul, esetleg az is ki van erősítve oda valahogy hogy láthassa?
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Kedd Szept. 04, 2012 11:57 am

Heló

Beszéltem Valesszal, ma akkor 6-tól játék, méghozzá nem éjszakáig, nagyjából 10 óráig. Találkozó a Dobozi utca környékén Very Happy
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Pént. Szept. 07, 2012 12:36 pm

sziujs, hétvégén lesz valami esemény?
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Lorin Pént. Szept. 07, 2012 8:21 pm

Üdv!

A nagy érdeklődésre való tekintettel, és mert Lernun megkérdezte, hétvégén igen kinn leszek a műhelyben és igen akár játszhatunk is este.
Azaz pontosabban én szombaton melózok és éjszakára kinn maradok - mivel vasárnap is jön majd ki vmikor Ádám- ezért az estém úgymond szabad. Sötétedés után nem szoktunk dolgozni, így elég ha 20:00-körül jöttök, avagy az után.
Réka azt mondja ő 21:00-ra akar jönni.

Számolatlan és hihetetlenül fontos kéréseim:
1. Karakterlapot hozzon mindenki.
2. Mivel reggeltől estig melózni fogok előfordulhat hogy hullafáradt leszek. Különböző stimulátorokkal - kávé, tökönrúgás stb- ugyan ez elódázható, de ha majd esetleg sokát ásítoznék ill bullsithségeket mondanék -nem mintha amúgy nem- kéretik elnézni.
3. Minthogy múltkor az elsőként távozó három barlangi trollnak nem sikerült a taknyoncsúszó fotocellás ajtót bezárni, és megint átcsődült a szomszédbácsi hogy "jajjdenyitvavanazajtó" ezért jó lenne, ha ezúttal végre mindenki kihúzná a kezét a saját vagy a másig hátsójából, és bezárná az ajtót. Nem kell lakatra, elégséges (2) ha a reteszt rátoljátok.
4. Aki inni akar hozzon vizet mert multkor a mosogatással feléltük:P.

Csá!
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Szomb. Szept. 08, 2012 3:52 pm

Hal-ló

Én olyan 8 körül tudok elindulni, úgyhogy valószínű hogy 9-re érek ki, vagy kicsit később, de ott leszek.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Kedd Szept. 25, 2012 11:11 pm

Cséé mindenki
az érdeklődőknek szól, hogy jövő hét a leghamarabbi lehetséges időpont a magus-beli történetem folytatására, mert Jánosnak akkor lesz majd valamikor jó, és Réka is jelezte, hogy beszállna. Ez az esemény persze Lorinnak is soul.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Lernun Szer. Szept. 26, 2012 3:23 pm

Hali

Atkó pénteken ráérnél-e egy kis Naruto nézegetésre?? Ja am a tréé-fán még mindig röhögök Very Happy

Csóóó
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Lorin Csüt. Szept. 27, 2012 11:40 pm

Ahoy!

A KLK-s bográcsozás szombaton lesz 11:00-tól az István utcán, mindenki meg van hívva.Önrészes piát mindenki hozzon.
L.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Pént. Szept. 28, 2012 11:18 am

Csőszötök
Derzsy és Lorin OFFTOPIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez az asztali játékok téma, ha esetleg valaki nem tudná...
-Szal majd jövőhéten lesz asztali Very Happy
Derzsy a trééé-fát visszaolvastam, annyi jó pojéntom van, hogy már nem is emlékeztem rá... Esküszöm akkor még nem a kocsányos tölgyre céloztam... Smile
Srácok nincs itthon netünk úgyhogy időben szóljon az a valaki aki akar vasárnap valamit- János tervezem hogy felkereslek aznap délután.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Baboh Pént. Okt. 05, 2012 9:21 pm

Helló, a híres asztalnak üzenem, ami egy újabb bukást megél: Vasárnap sem tudunk majd magusozni ami az én kalandomat illeti-nem lenne elég idő, mert Geri és Derzsy, és Sanci együttvéve pár órát érnek csak rá, Valesz, ha a műhelyben leszel, légy szíves nézd már meg, nincs e egy kalandmodul (kis A/5-ös füzet) valahol a házban a szobában.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Asztali játékok Empty Re: Asztali játékok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.