Keleti Erdők Vándorai


Join the forum, it's quick and easy

Keleti Erdők Vándorai
Keleti Erdők Vándorai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amikor csomók kötettnek...

+2
Baboh
Ruyan
6 posters

9 / 24 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Tudu Szomb. Ápr. 11, 2015 6:19 pm

Awtino

//Valesz stílusát átvéve szemléltetem a hangosan kimondott szövegeket. Ja és eddig nem t'om írtam-e, de déli közös nyelven beszélek.

- Valóban. - válaszolok Bowennek - És sejtésem szerint a környék varázshasználói, azokon kívül, (vagy épp azokkal együtt ,) akikkel együtt voltam -nagyot nyelek- a toronyban lehetnek -majd elmosolyodva hozzáteszem:
- Velem együtt teljes lesz a kompánia.
Utolsó mondatomon nevetek egyet, majd újra a különleges helyzetre irányítom gondolataimat. << Nem hiszem, hogy amik eddig történtek (a köd, az emberek eltűnése, a szürke árnyalat, meg ez a valami itt) ne mágia művei lennének. És ha azok, akkor bizonyára leplezve vannak, ami azt jelenti, hogy nem akarják, vagy akarták, hogy ez ilyen látványos legyen. A ködöt nem vizsgáltam meg, de most le merem fogadni, hogy az nem volt leplezve. Az egészből arra "következtetek", hogy amiket itt látunk/látni fogunk nem mind szándékos dolgok eredményei. Egy biztos, ha ki akarjuk deríteni az egésznek az okát, akkor azt odabent kell keresni.>>
Körbejárom az épületet: Megvizsgálom a falat, réseket, az épület körüli talajt, ablakokat keresek, megtippelem milyen magas lehet az épület, stb. Utána odaállok az ajtó elé, bekopogok, megvárom az esetleges választ, majd mielőtt belépek, hátraszólok:
- Ti is jöttök, ugye?
Tudu
Tudu

Hozzászólások száma : 213
Join date : 2012. Jul. 28.
Age : 24

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lorin Pént. Ápr. 10, 2015 4:20 pm

Ygdral

// Bocsesz a lassú reakcióidőért de beütött a ZH időszak Wink.

-Ygdrasil?!- lepődik meg a fekete köpenyes, - Az Ygdral nevet az egyszerűség kedvéért viselem...{ elég szomorú hogy számodra ez is bonyolult.}
- Amit szem nem láthat? De mit is lát a szem? -lecsukja szemhéját majd úgy fojtatja- így csak a sötétséget. Jobban járnál ha te is kitárnád a tiéd ahelyett hogy vaktában rohangálsz egy ismeretlen helyen...- ezzel ismét egy megvető pillantást vet az orkra majd miután az mondandója végén mégis valamiféle tiszteletadásnak tette tanúbizonyságát belekezd az eddigiek összegzésébe:
- Tehát amit eddig tudunk, itt ez a különös hely, ahol nem rég valaki megtért istenéhez, s te is azt állítod hogy égett hús szagát érzed - megjegyzem ezt eddig te sem mondtad. Ezekből egyértelmű hogy eleven lényt nem fogunk találni itt. Továbbá, alattunk nem sokkal egy talán most is működő térmágia fejti ki hatását, melynek következtében jelen anyagi mivoltunk létezése megkérdőjelezhető a tér adott pontjait illetően. Lefordítva: egyáltalán nem biztos hogy a torony belseje Erionban van, s hogy mi mikor beléptünk éppen nem kerültünk valahová máshová.  Állításomat csak alátámasztja az előző szobában talált írások java, melyek jó része olyan mágiaelmélettel foglalkozik ami a tér manipulálását teszi lehetővé. Tehát bárki is volt itt értett a mágia ezen ágához. Továbbá az asztalon talált befejezetlen és hirtelen félbehagyott levéből az is leszűrhető hogy a ház tulajdonosát - aki mint már említettem valószínűleg halott- meglepetésszerűen érte az a hatás aminek következtében -feltételezem- elhunyt. Ám a levél egy bizonyos tárgy után küldött kutatócsoportról  szól, amit sikeresen megtaláltak, ugyanakkor említést tesz egy személyről is aki része volt a megbízásnak, de nem sikerült megtalálniuk. Feltételezésem szerint akár ezek is összefügghetnek egymással. A kutatócsapat megtalálta ezt a tárgyat idehozta, a ház gazdája már éppen könyvelte volna el a sikert és írta a levelet a megbízónak mikor AZ a személy eljött hogy visszavegye a tárgyat, a torony tulajdonosa talán saját maga kényszerült abba a helyzetbe hogy olyan mágiát alkalmazzon menekülés gyanánt ami végül felemésztette anyagi testét, ezzel véget vetve életének. Persze mindez csak spekuláció- mosolyog az előtte lévő (vagy lévők)-re.
-Ugyanakkor ha a feltételezésem helyes, és valóban egy ilyen hatalmas mágikus erő szabadult errefelé el, akkor ez bizony okozhat különféle anomáliákat, mint amilyen a köd, vagy a delumináció. Ha itt végeztünk a kutatással talán ellátogathatnánk a Kapuk terére... már csak azért is mert tudtommal az ottani Tér-mágiával foglalkozó varázslók előszeretettel öltenek kék szint magukra.- mutat ujjával a ruhákra.

Társai válaszát még megvárja de ezután ismét lehunyja a szemét. A vicsorgó koponyájú kísérője pedig megindul a könyvespolc felé majd levesz egyet az ott lévő könyvek közül és belelapoz.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Baboh Pént. Ápr. 10, 2015 2:17 pm

Alors

Szépen meggyújtom a két fáklyát a mécses segítségével. Mivel ilyen helyen még nem jártam, odalépek a polchoz azért, hogy rápillantsak a könyvek címére, alakjára, ha netán valami különlegeset látok rajtuk laikus szemmel nézem egy rövid ideig, utána pedig visszamegyek a többiek vélt irányába: a lépcsőn lefelé.

Amennyiben odaérek hozzájuk, tájékoztatom őket.

-Nos, a lépcsősor tetején van egy nagyobb helyiség, afféle olvasóterem, vagy ilyesmi. Elég sok ott a könyv, azon kívül asztalok és székek. Emberek fentebb nincsenek, hacsak valamilyen rejtett járat nincs valahol.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ruyan Pént. Ápr. 10, 2015 12:04 am

//Gergő arra vár, hogy mindenki lássa legalább a reagját és igen legyen bejelölve a haladhatunk részben. Persze az sem lenne rossz, ha legalább egy reag érkezne mindenkitől.//

Awtino, Bowen(17:32, pár perc)

- Tükör? Nem látok semmilyen tükrszerűt benne - néz értetlenül Awtinóra - Ezt találta az előbb?
Kicsit közelebb lép a mutatott vonalhoz, felnéz a toronyra és sóhajt egyet.
- A torony a téren látható kapukat működtető varázslókhoz tartozik. Az ő lakhelyük ha úgy tetszik. Rejtélyes népek ők, sok mindent pusmognak róluk. Az biztos, hogy szinte soha nem látni őket és amikor mégis megjelennek, akkor is csak a kapuk környékén. Én egyebként még sose voltam odabent.
- A fény helyéről nem tudok nagyon mást mondani, mint Bowennek mondtam már. Legfeljebb annyit tudok pontosítani, hogy ezen az utcán fogadók és céhházak vannak többnyire.

Bowen

A talaj a "vonal" mentén látszólag semmiben sem tér el a többitől. Szürkés macskövek szabálytalan alakú sokasága alkotja.

Awtino

Ha csak megszorítja Bowen a kezét, ugyanazon a helyen ahol eddig tartotta, nem veszed észre. Főleg ha a varázslatra koncentrálsz.

Alors(17:23, pár perc)

//Gondoltam, hogy nem tervezted, de mivel egyikben sem találtál semmit, az elég konkrét kijelentésed alapján ez következett számomra. Ha egyesével írtam volna le őket, azzal sem értem volna el semmit, hiszen átnéztél volna rajtuk és mentél volna tovább.//

A többieket láthatóan nem zavarja, ha előre mész. A szobákat bő másfél láb méretűre becsülöd. Mivel körkörösen emelkednek, négyesével haladsz másfél lábot. 26 helységen haladtál végig, 4-gyel osztva az 6,5. Ez alapján nagyjából tíz láb magasra juthattál. Lépcsőzésed alapján viszont nem érzed annyinak. Az fenti szobákban találsz gyertyát és tűzszerszámot, majd ezekkel visszatérsz a sötét részhez. Az ajtó túloldalán egy szekrényekkel és polcokkal övezett nagyjából kör alakú terembe jutsz. Az nyílás két oldalán egy-egy fáklyatartó, bennük fáklyával. A fal menti bútorokon mindenhol könyvek sorakoznak, biztonságos távolságra az esetleges tűztől. A terem közepén asztalok és székek elsőre szabálytalan elrendezésben, szám szerint tíz asztal két-két székkel. Mindegyiken van egy gyertyatartó és gyertya.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lernun Csüt. Ápr. 09, 2015 10:16 pm


(Bowen)

Visszamegyek Awtino mellé, majd a leguggolva a talajt vizslatom egy darabig.
-Hát, nem tudom miféle tükörről beszélsz, de amúgy is jobban érdekel hogyan lehet ezt a valamit megszüntetni. Ha mágia van a dologban nem az a legegyszerűbb ha megkeressük ki felelős érte és rávesszük hogy szüntesse meg?
<A régi jól bevált módszer. Egy vessző a homlok közepébe bármelyik varázstudót jobb belátásra téríti. Utána pedig megy minden a rendes kerékvágásban.>

/A dolgok tisztázása végett a kezem helye ugyanúgy a nyílpuskán van és volt eddig is, az meg hogy a tust szorítom-e vagy sem szerintem nem szembeötlő.
Zsuzsi szerintem Gergő arra vár, hogy mindenki legalább egy reagot írjon az övére, ha mást nem hogy csinálja tovább azt amit eddig is csinált./
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  PassionWolf Csüt. Ápr. 09, 2015 9:23 pm

//Köszönöm Smile //
PassionWolf
PassionWolf

Hozzászólások száma : 113
Join date : 2015. Jan. 23.
Age : 34

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Baboh Kedd Ápr. 07, 2015 9:32 am

Alors

(22 szobányit talán nem terveztem előre menni, de..) ..ha egymás után jönnek a helyiségek, és úgy vélem, ésszerű okokból a többiek is szólnának, ha nagyon lemaradnak/ hiányolnak, végigmegyek a látható övezeten.

//Ha nagyjából meg tudom tippelni, milyen magasra jutok ennyi szoba után?//

Ahol már sötét van, megfordulok, és fáklyát, vagy mécsest próbálok keríteni az előző szobákban. Ha nincs ilyesmi, visszamegyek a többiekhez. Ha van, és meg is tudom gyújtani valamivel, akkor tovább megyek a már nem megvilágított részre fényforrással együtt.

//Ja igen, nem tartozik feltétlenül a kalandhoz, de Boldog szülinapot Zsuzsi! Surprised //
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Tudu Hétf. Ápr. 06, 2015 10:38 pm

Awtino

-Nyugalom! - vonom fel a szemöldökömet, hiszen az 1 szegmenses varázslat után szerintem jól látom Bowen kezének helyét.
- Ha ide jöttök ti is, jobban megérthetitek. Ha szétnézek, olyan mintha ez a vonal - mutatok végig a "tengelyen" - lenne a maga a tükör. És ez a torony... Narim, elmondanád nekünk, hogy mit tudsz erről az épületről? És esetleg van valamilyen különlegesebb dolog a tér másik oldalán? Úgy értem, hogy ha ez nem lenne itt, mit találnánk abban az irányban? -mutatok a arra, amerre eddig tartottunk.
Tudu
Tudu

Hozzászólások száma : 213
Join date : 2012. Jul. 28.
Age : 24

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ruyan Hétf. Ápr. 06, 2015 6:44 pm

Awtino(17:31, egy perc)

Sejtésed beigazolódik, ahogy közeledsz a kisebb pont felé, úgy csökken azzal arányosan a másik és nagyjából a tér közepe tájékán válik egyforma méretűvé a kettő.

Awtino, Bowen(17:31, egy perc)

- Nem tudom mi zajlik. De higgye el én is nagyon szeretném tudni - válaszol aggódva.

Narim Awtino varázslatán látszólag nem lepődik meg annyira, mint Bowen. Talán a város és a benne megforduló sok furcsa szerzet teszi.
- Talált valamit, esetleg látott valamit? Vagy miért fordult vissza, Awtino? - kérdez rá.

Ulwen, Ygdral(17:19, pár perc)

A második szobában az asztalon egy vízzel teli kancsó áll és egy tányérban egy kevés ételmaradék, az ágyon és a rajta levő szövetek közt nem találtok semmit. A könyves polcokon helyet foglaló könyvek egyikén sem láttok címet. A ládában levő ruhák közepes méretű férfira illenek, úgy néz ki kedveli az illető a kéket, mert elég sok ruhadarabja ebben a színben pompázik. Egyébiránt jó anyagú, tiszta ruhák, egyszerű, kényelmesnek látszó darabok.

Alors(17:18, 5-6 perc)

Ha Ulwen nélkül is folytatod a szobák kinyitogatását, akkor a következő helységeket járod be, mindenféle élő, vagy egykoron élő személy megtalálása nélkül: egy szoba, aztán egy mellékhelység, majd még 22 szoba. Az ajtók szabályosan negyed kör megtétele után ismétlődnek. Végül a lépcső felvezet egy nagyobb nyitott ajtóig, amelyen túlról a bent uralkodó sötétség miatt nem látsz semmit. A lépcső vezet tovább felfelé az ajtó után is, de következő nyílást nem látsz.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lernun Hétf. Ápr. 06, 2015 6:17 pm


(Bowen)

Narim kijelentésére értetlen arccal megfordulok, majd vissza.
-De hát akkor...mégis mi a fene folyik ebben a városban?-fakadok ki.
Mikor Awtino mormolásba kezd majd nyaka környékén fény villan fel hátrálok egy lépést és megszorítom nyílpuskám markolatát.
<Ezt nem hiszem el errefelé mindenki varázshasználó? A Sólyomasszony nevére, ha Lirianról is kiderül hogy képes csudázni én komolyan valakinek a fejébe eresztek egy vesszőt. Talán pont a sajátomba.>-mosolyodom el egy pillanatra, majd újfent elkomorodva tekintek Awtino felé, közben lazítok a szorításon.
-Ez meg mi volt?-kérdem.
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  PassionWolf Hétf. Ápr. 06, 2015 9:06 am

-Ha találtál valamit, azt igazán megoszthatnád velünk. -pirít rá a varázslóra kissé kivillantva hegyes fogait, végül karba font kézzel a falnak dől. -Idegenek szagát érzem, de nem látok sehol senkit... Talán nem rég voltak itt. -vonja fel vállát tanácstalanul. -Odalent égett hús szagát éreztem... De nem láttunk semmit... -Alsó ajkát rágcsálva pillant Alorsra. -Én csak ezeket az érzékeimet tudom használni... ha van itt valami, amit a szem nem láthat... azt nem fogom megtalálni. -majd tekintete visszavándorol Ygdralra. Pár pillanatig mélyen hallgat, gondolatait rendezve. "De biztosan tudom, hogy Ubhur, az Erdő szelleme eddig mindig olyan helyekre vezetett, ahol valami újat tudhattam meg Örökös Végtelenről, ahol letűnt korok Sámánjainak bölcsességét őrzik a kegyes szellemek. Talán ez úttal... bíznom kéne a halottébresztő szemében..." -Lehet, hogy valami erős mágia van itt, de nem látom sámánok nyomát... -Vállat vonva mutat körbe a szobában. -Ha van bármi javaslatod, Ygdrasil...-beletörődően sóhajt, majd a férfire se nézve fejezi be mondandóját. -Követlek.
PassionWolf
PassionWolf

Hozzászólások száma : 113
Join date : 2015. Jan. 23.
Age : 34

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lorin Vas. Ápr. 05, 2015 9:15 pm

Ygdral

-Ostobák....ostobákkal vagyok körülvéve- puffogja miután végigolvasta a pergament. A könyvek vizsgalat közben egy pillanatra ledermed :
-Ahogy azt az eddigi lényegből gondolhattuk volna... tehát bárki is lakja ezt a helyet nemismeretlen előtte a tér áthidalásának módszere...de itt még talán valami számomra érdekeset is találhatok. - ezzel a mondattal bezárólag lehunyja szemeit és a rúnasorokkal teli rótt koponyájú szolga indul a könyvespolc felé, ahonnan leveszi az alábbi könyveket:
Matériák előállítása
Térgörbületek és jellemzőik
A tér magasiskolája


Ezeket a hátizsákba rakja majd a szobából kilépő Ygdral nyomába ered.

- Mint azt már mondtam korábban, nem ártana óvatosabbnak lennünk. - Kacsint az előtte lévőkre majd ha érdeklődést nem tanúsítanak halad utánuk a többi szobába. Ő már egy kicsivel jobban szemügyre veszi az összes szoba, összes berendezését. Óvatosan, de figyelmesen kutat a hely körüli történések többi bizonyítékaként.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Baboh Pént. Ápr. 03, 2015 6:20 pm

Alors

Folytatom a benyitogatást Farkasfog kíséretében.
//Közkívánatra jelzem, hogy amíg nem találok élő vagy halott élőlényt, a szobák berendezési tárgyakkal másodlagos érdeklődési faktort élveznek részemről, tehát végignézek rajtuk, és megyek tovább keresgélni//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Tudu Pént. Ápr. 03, 2015 1:18 pm

Awtino

<<Kétlem, hogy ez ne mágia lenne. Talán leplezve van előlem, de ki tudja.>>
Úgy mozgok, hogy a két fény kb egyforma nagyságú legyen, tehát a kisebbhez közelítenék, és akkor gondolom a másik meg távolodni fog. Ha jól sejtem a tér közepe táján találok egyensúlyt.
Tudu
Tudu

Hozzászólások száma : 213
Join date : 2012. Jul. 28.
Age : 24

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ruyan Pént. Ápr. 03, 2015 10:24 am

Awtino

Igen, két irányból lászik fény, előtted és mögötted. Nem teljesen olyan, mint egy tükör, mert a két fény nem azonos méretű. Az előttetek lévő jóval nagyobb, mint a másik.

Elmormolod a fohász szavait, nyakadban a szimbólumod fehéres sárgás fényben izzik fel. Közeledben egyetlen helyen pillantasz meg mágiát, Bowen tegezében.

Miután befejezted, észreveszed, hogy Narim kérdőn néz rád, de szólni nem szól semmit.

//Érdekes módon sehol nem találom az ÚTK-ban azt a részt, amire emlékeztem. Így azt mondanám, hogy mivel külön nem írja, hogy nem lehet, ezért lehet. Csak persze sok Kegypontba kerül.//
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Tudu Kedd Márc. 31, 2015 4:02 pm

Awtino

/Akkor most mind a két irányból látom a fényt ha szétnézek? Tehát olyan mintha egy tükör lenne ez a valami?

<<Különös. Szóval ez lehetett az, amit az előbb is láttam. Nézzük mi is lehet ez pontosan.>>
//Mágiaérzékelés ingyen 2E-vel (a két szféra miatt)
Kérdés: a mágia szétoszlatásánál azt írja, hogy az erősségnek a Manapontok számát kell meghaladnia. És ugyebár vannak olyan varázskörök, bélyegek stb, amikben az erősítés a végtelen, de a Manapontokból egy konkrét mennyiséget fektetnek bele. Very Happy Ez azt jelenti, hogy meg lehet szüntetni ilyesmiket is? Az egy kicsit OP lenne, nem?
Tudu
Tudu

Hozzászólások száma : 213
Join date : 2012. Jul. 28.
Age : 24

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ruyan Kedd Márc. 31, 2015 3:17 pm

Awtino, Bowen(17:21, nagyjából 10 perc)

Narim látva, hogy rá vártok, megindul a látott fényforrás felé. A látási viszonyok már elég jók, olyan, mint egy tiszta, holdvilágos éjszakán. Köd sehol. Akadály nélkül, csendben és gyorsan áthaladtok a Kapuk terén, jócskán elkerülve a tornyot.

A Bowen által megvizsgált kövek inkább tűnnek szürke anyagúnak, mint porosnak. Lábnyomokat, vagy ahhoz hasolót nem találsz rajtuk. Úgy véled, hacsak nem lépett bele előzetesen valamibe az illető, akkor nem is látszanak meg a lábnyomai.

A környék még mindig kihalt és szürke. Ahogy elhagyjátok a teret, Narim megtorpan, majd megdöbbent arccal felétek fordul.
- E... Ezt nem értem. Biztos vagyok benne, hogy egyenesen átjöttünk a Kapuk terén és mégis oda érkeztünk, ahonnan elindultunk. Az ott - mutat az egyik utcára - a Két fivérhez vezet.

A fény is onnan látszik, ahová mutat, illetve ha megfordultok, akkor az érkezésetek irányából is látható a messzeségben.

Ulwen, Alors(17:17, pár perc)

A következő ajtót egy negyed kör megtétele után látjátok meg. Bent nagyjából hasonló látvány fogad, mint az előző szobában. A legszembetűnőbb különbség a szoba tájolása. Ezen kívül több könyvet láttok a polcokon, ellenben nincsenek pergamenek. Az ágyon levő szövet összehajtva, annak végébe van rakva. A láda ki van nyitva, benne ruhadarabok.

Ulwen

A bentről jövő szag más, mint az Alorsé. Mindkettő emberi, de mégsem ugyanaz. A következő szobában érzett is elüt tőlük.

Ygdral(17:17, pár perc)

Az asztalon levő pergamenre az alábbi szöveget írta valaki:

Nagyrabecsült Tanácsos Úr!

Először is a felvigyázók nevében szeretném megköszönni nagylelkűségének újabb megnyilvánulását. Örömteli hírrel szolgálhatok, a kért dolog után küldött kutatócsoport sikerrel járt, bármikor át tudja venni, vagy el tudjuk juttatni Önhöz. Ami a keresett személyt illeti, őt sajn


A többi pergamen üres. A könyvek gerincére többségében pyarr nyelven vannak írva a címek, kettő kyrül és akad néhány, melyet nem ismersz, vagy nem olvasható. A felismert címek a következőek: Elszámolások(pyarr), Északi legendárium(pyarr), Gyógyír a lélek gyötrelmeire(kyr), Matériák előállítása(pyarr), Térgörbületek és jellemzőik (pyarr), A tér magasiskolája (kyr), A térmágia alapjai (pyarr).

Az evőeszközök tiszták, ételt nem látsz rajtuk és nem is porosak.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Baboh Kedd Márc. 31, 2015 1:59 pm

Alors

Mi sem sietünk, ha jól ejtem. Sorra nyitunk be a helyiségekbe.
Farkasfog közeli szimatolását látva felnevetek:
-Haha! Nemrég fürödtem! Hátha mégsem.
Aztán mosollyal az arcomon nyitogatom a következő ajtókat, magamat a szűnni akaró óvatosságra emlékeztetve.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lorin Kedd Márc. 31, 2015 1:17 pm

Ygdral

A többiekkel ellentétben ő nem hagyja szó nélkül az üres, de korántsem használaton kívülinek tűnő szobát. Miután a két másik továbbhalad ő belép a helyiségbe és ismételten alaposan szemrevételezi az asztalon lévő irományokat - az óvatosság kedvéért ezúttal is egy írópálcát használva.Miután ezzel végzett a könyves polchoz fordul és megpróbálja elolvasni azok címeit. Végezetül pedig az evőeszközöket is megvizsgálja, arra keres nyomokat hogy valaki ezeket nemrég használta-e, avagy csak állnak ott tisztán érintetlenül.

Eközben két kísérője az ajtóban állva várakozik.
Ha végzett a vizsgálódással a báró és az ork lány után indul de kifejezetten nem siet.

Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  PassionWolf Kedd Márc. 31, 2015 12:13 pm

Ulwen
Farkasfog mindig Alors előtt halad pár lépéssel csapdák után kutatva, a bejáratokat karomnyommal jelölve. Mikor már a szagok túlzottan zavarják a páncélos férfi felé fordul. Hozzá lép, felkarjába kapaszkodva áll lábujjhegyre és a nyakába szimatol.
-Talán csak... a saját szagunkat érzem. Általában egyedül vagyok... ez összezavarhat. Igen, jól lehet... -tűnődik el rajta, majd előre szegezi tekintetét. -Folytassuk a kutatást.
PassionWolf
PassionWolf

Hozzászólások száma : 113
Join date : 2015. Jan. 23.
Age : 34

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Lernun Vas. Márc. 29, 2015 9:35 pm


(Bowen)

Hagyom hogy Narim vezessen bennünket, pár lépéssel lemaradva követem. Közben a környéket pásztázom, bármiféle oda nem illőt keresve. Tekintetem a talajon is végigpásztáz.
<Az első éjszaka. Még egy teljes nap sem telt el és máris több furcsasággal találkoztam mint máshol egy hónap alatt. Hosszú lesz ez a hét úgy érzem. Sebaj, remélem délen azért nyugalmasabbak a hétköznapok.>
/Az említett szürke macskakövek a portól szürkéllenek? Azaz a láb és egyéb nyomok kivehetőek belőlük ha rászánja magát az ember?/
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Tudu Vas. Márc. 29, 2015 1:56 pm

Awtino

Csöndesen hallgatom végig mindkét "ifjú" beszédét. Gyakran tapasztaltam, hogy nem értenek egyet velem, de már az is valami, ha nem teljesen máshogy gondolkoznak. <<Bár abban vagyunk mások az állatoktól, hogy gondolkozunk, mégis néha csak úgy viselkedünk, mint a lesből támadó vadállat, ahelyett, hogy használnánk az emberi képességeinket. Megértem, hogy az anyafarkas nem "beszélget" a támadóival, de az embernek nem kéne róla példát vennie. És mégis sok szónok, sőt néhányan még a régi tanáraim közül is harcra buzdítja az embereket...>> - elmélkedek magamban, és közben követem társaimat a fény felé.
Tudu
Tudu

Hozzászólások száma : 213
Join date : 2012. Jul. 28.
Age : 24

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Baboh Vas. Márc. 29, 2015 1:17 pm

Alors

-Nos, embereknek nyoma sincs. Lássuk a többit!
Ezzel a jelszóval hagyom, hogy társaim közül aki akar, benézzen, vagy bent kutakodjon, félreállok az ajtóból. Utána igyekszem a többi hasonló helyiségbe is sorra benézni/benyitni.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ruyan Vas. Márc. 29, 2015 9:52 am

Awtino, Bowen(17:19, pár perc)

//Bowen a huszas évei vége felé járónak, Narim pedig az elejét tapodónak tűnik. Awtino mindőjük közül a legidősebbnek látszó, ő vagy egy évtizeddel jár Bowen előtt.//

- Örülök, hogy segíthetek valamit - válaszolja Narim Awtinonak.

Miközben Bowen eszmefuttatását hallgatja, körbesétál és megnéz pár házat kívülről, bekukkant az ablakon.
- Nem akarok elkeseríteni senkit, de szerintem az ilyen emberek soha nem fognak hatalomra kerülni. Ahhoz ugyanis másokon keresztül vezet az út. Át kell vágni, ki kell használni, esetleg meg kell ölni őket és erre Awtino láthatólag nem lenne képes. És éppen ezért olyan a világ amilyen - teszi hozzá, miután véget ért a monológ.

- Szerintem jó ötlet. Ezek a házak sötétnek és kihaltnak tűnnek, de mégiscsak fogadók voltak. Onnan gyorsan lelépnek az emberek, ha valami nem tetszik nekik. Bár az már érdekesebb, hogy úgy látszik, mintha a fogadós is velük ment volna.
- Azt pontosan nem tudom megmondani melyik épületből jöhet a fény, de a Kapuk terének túloldalán van. Arrafelé akad még bőven fogadó, de már a kereskedőnegyed épületei is megtalálhatóak, mint raktárak, vagy céhházak.

Ulwen, Alors, Ygdral(17:16, pár perc)

Ulwen mágiája újra működésbe lép, színe most is kékes. Ennek fényében egészen jól belátjátok a helyet. Az ajtó egy kicsi, negyedkör alakú szobára nyílik. Berendezése egyszerű, a sarokban egy ágy áll, rajta némi szövet és szalma, mellette egy térdmagasságig érő láda. Az ajtótól jobbra egy asztalka van a fal mellett, rajta írótoll, tintatartó, pár pergamentekercs és egy kancsó. Mellette egy állványon egy homorú tál. Bal kéz felé polcokat láthattok a falon egymás alá helyezve. Összesen öt darab van, a legfelsőn könyvek sorakoznak, az alatta levőn pergamenek és pár írótoll, a következőn egy kupa, egy tányér evőeszközökkel. Az alsó kettő pedig üres. A padló és a plafon kőből van, ugyanolyan féléből, mint maga az egész épület. Összeségében rendet és tisztaságot véltek felfedezni a szobában, bár olyan, mintha valaki csak pár perccel ezelőtt hagyta volna el.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  PassionWolf Szomb. Márc. 28, 2015 8:53 am

A lány finoman szimatol kissé előre hajolva.
-Kétlábú kecskék... -suttogja egészen lágy hangon. -De... ezek élőnek tűnnek. Talán az ajtókon túl vannak. -kezébe veszi egyik tőrét és Alors mögött helyezkedik el, hogy mikor az kinyitja az ajtót mellette belásson. Újra elsuttogja nyílvesszőjére a varázslatot, hogy fényt gyújtson és az ajtótól nem messze a falba szúrja. Végül Alorsra pillant és bólintva jelzi neki, hogy benyithat, ő készen áll.
PassionWolf
PassionWolf

Hozzászólások száma : 113
Join date : 2015. Jan. 23.
Age : 34

Vissza az elejére Go down

Amikor csomók kötettnek... - Page 9 Empty Re: Amikor csomók kötettnek...

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 24 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.