Keleti Erdők Vándorai


Join the forum, it's quick and easy

Keleti Erdők Vándorai
Keleti Erdők Vándorai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A kútkáván túl

4 posters

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Hétf. Júl. 20, 2020 7:14 am

Dagga

A fogadós először sokallja, de utána elfogadja a pénzt. Komoly képpel távozik, a kiszolgálásra pedig várnod kell egy kicsit, de utána fejedelmi lakomával érkeznek meg az inasok. Van ott minden, hús- főtt és sült, kenyérfélék, zöldségek, sajt, fűszeres ital, valami borféle. Több embernek elég lenne ez a mennyiség, vagy akár törpöknek is.

Kien és Aelyn

Mire visszaértek a Kék Tanyába, Dagga épp a vacsoráját kezdi elkölteni, szemlátomást elég sok ételt rendelt az asztalához.

//A pontos idő 18:30//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szomb. Júl. 18, 2020 10:56 am

(Dagga)

-Nos, a most elhangzottakról nagyjából értesültem, egyedül a térkapuhálózatról nem volt tudomásom. Bár ha nagyon akarnék, mindezen eseményekre rá tudnék erőltetni egy logikus, de nem túl valószínű magyarázatot, de ezeket csak a kecsegtető tíz aranyas fizetség mondatná velem. Köszönöm, hogy ennyire figyelemmel kíséri a vendégei ügyeit Dolien úr. Úgy vélem az élelem csomagra mégsem lesz szükség, viszont a fejedelmi vacsorára, a jóféle kupa borra, valamint a korai ébresztésre mégiscsak igényt tartanék.
Újfent átnyújtom az ezüstöt, ha sokallaná a fogadós a segítségére hivatkozom a többlet kapcsán. Ezt követően a korábban eltervezett előkészületek után várom a vacsorát az egyik asztalnál.
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Szomb. Júl. 11, 2020 6:28 am

Dagga

-Még várjon egy kicsit, törp uram, a készülődéssel- utasítja vissza Dolien az ezüstöt.
-Mivel én mondtam el önöknek a hírt, felelősnek érzem magam az időközben hallott újabb fejlemények fényében. Verlean őrmester gondját mondvacsináltnak, vagy eltúlzottnak gondoltam egészen addig, amíg a vendégeim nem tájékoztattak arról, hogy mi volt ma a piacokon. Úgy tudom, csak a Nagy piacon lehetett olcsó áruhoz jutni, de ott sokkal olcsóbban, mint azt a józan ész lehetővé tenné. Véletlen egybeesésnek gondoltam a dolgot egészen addig, míg az egyik asztaltársaság megemlítette a bárói kíséret cetlijét, és hogy a Strawenar nem lehet Erigowi nemesi család, mert ők erigowiak, és sosem hallottak róluk. Azzal összekötve a szálakat, hogy egy Kahre melletti faluba valamiért nem a nyilvános térkapuhálózaton akarnak eljutni, holott megér nekik fejenként 10 aranyat egy ekkora kíséret, gyanakodni kezdtem. Túl sok itt a véletlen és a megmagyarázhatatlan dolog, kalandozó koromra emlékeztetnek. Megvallom, a közvetítésért járó két ezüstökről gondolatban már le is tettem. Mit gondol törp uram, mindennek fényében is érdemes összekészítenem azt a tíz napos csomagot?

Kien és Aelyn

Gond nélkül visszatértek a Kék Tanyához.

/Dagga válaszától függ a további részletezés/
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szer. Júl. 08, 2020 8:22 pm

(Dagga)

-Találkoztunk az őrmesterrel is és a toborzásra is eljutottunk. Ugyan vannak bizonyos fenntartásaim mindkét eseménnyel kapcsolatban, de jelen állás szerint a holnapi napon szándékszom csatlakozni a báróúr kíséretéhez. A velem tartó kettős nevében nem tudok biztosan nyilatkozni, erről őket kell majd megkérdeznie. Előtte azonban lenne még egy-két dolog-itt egy pillanatra beletúrok az erszényembe és előveszek egy ezüstöt.-Szeretnék egy kiadós vacsorát elfogyasztani egy jóféle kupa borral, illetve amennyiben megoldható megkérném Dolien úr, hogy állítson össze nekem egy körülbelül tíz napos utazásra elegendő élelemcsomagot, illetve ha szintén nem nagy kérés igényt tartanék arra, hogy holnap pontosan napfelkeltekor valaki felébresszen. Amennyiben kívánságaimra pozitív válaszokat kapok először felmegyek a szobámba, leteszem az ágyra a megvett általvetőt és a varrókészletet, majd magamhoz veszem a pipámat, a tűzszerszámot és a dohányoszacskót és visszamenvén a lenti részlegbe elfoglalok egy üresen álló asztalt. A vacsora megérkezéséig gondolataimba merülvén birizgálom a szakállam.
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Vas. Júl. 05, 2020 9:09 pm

Kien

- Nem zárom ki a lehetőségét - felelem Daggának - csak azt mondom, hogy a sok gyanús dolog felettéb nyugtalanító számomra. Azon még gondolkozom, hogy reggel odamenjek-e a találkozási pontra, de csatlakozni a kísérethez jelen pillanatban nem vágyom.

Mivel nincs ellenemrea záróráig való könyvtárban való nézelődés, így Aelynnel együtt maradok ott amíg nem szól az illetékes. Ekkor ezt egy apró, illedelmes meghajlás kíséretében nyugtázom és azonnal, de nem sietve elindulok kifelé. Kint ha kell, megvárom útitársamat és elindulok a fogadó felé
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Vas. Júl. 05, 2020 9:46 am

Aelyn

- Kicsit terjedelmes olvasmánynak hallatszik így elsőre, habár nemkevésbé érdekesnek is! -válaszolom a könyvtáros hölgynek.- Ámbár sajnálatosan most szorít minket az idő, egyrészt ha jól sejtem hamarosan záróra, másrészt pedig holnap már másféle dolgaink után nézünk. Köszönjük szépen a segítséget, igazán hálásak vagyunk! Adron áldja!

Miután kcisit eltávolodtunk és Dagga megosztja terveit neki is válaszolok:
-Nem vetettem el de ez már mindenképp gyanús, és épp ennyi erővel lehetne egy pénzét aljas módon szerzett szélhámos is a név mögött. - kacsintok a törpére enyhén utalva a kereskedő céh több mint gyanús tevékenységére. - Ahogy gondolod, jóéjt. Reggel valószínűleg találkozunk majd, én is meg szeretném nézni magamnak ezt a dolgot, mégha mostmár kicsit szkeptikus is vagyok ezzel kapcsolatban. Az óvatosság sosem árt. - zárom soraimat és Kiennel együtt a könyvtár feltérképezésébe kezdek, mivel az engem is érdekel.
Amennyiben Kiennel nincs ellenére záróráig maradunk is itt, szerezve némi helyismeretet, illetve személy szerint igyekszem minnél több mindent megjegyezni a helyi könyvtárról, illetve ha van valami kiugró/kirívó jellegzetessék azt megjegyezni. Ha vannak olyan dolgok amelyekben párhuzamot látok a dorani könyvtárral akkor azt természetesen megosztom Kiennel mint afféle érdekesség.

Záróra után visszaindulunk a fogadóba -gondolom -.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Júl. 05, 2020 7:55 am

Dagga

Az utad a fogadóba eseménytelenül telik, könnyen visszatalálsz a már megismert útvonalon. A Kék Tanyába lépve látod az étkezőben még csak néhányan iszogatnak. Dolien a pult mögül eléd siet és sietve megkérdezi:
-Nos, törp uram, eddig mit sikerült kideríteni erről a különös vállalkozásról? Verlean őrmester megtalált titeket?
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Hétf. Jún. 29, 2020 1:55 pm

Kien

Függetlenül a beszélgetésetek kimenetelétől, lehetőséged nyílik egy viszonylag rövid bepillantást nyerni a könyvtár részleteibe is. A különféle termek, a polcokon sorakozó ezernyi féle és fajta könyv és pergamen együttesen mély benyomást tesznek rád. Pár perc alatt ráébredsz, hogy egy világviszonylatban jelentős egyetem könyvtárában még nem eltévedni is művészet. Ekkor azonban közlik veled, hogy lassan záróra van, és hogy csak az egyetem bentlakói maradhatnak bent az után. Így kénytelen vagy a kijárat felé venni az irányt, csakúgy mint útitársaid, ha még nem tették meg.

Dagga

/feltételezve, hogy erőszakkal nem tartóztatnak, legfeljebb csatlakoznak hozzád/

Távozol az egyetemi könyvtárból, és visszaindulsz a Kék Tanyához.

Aelyn

Kien szétnézni szándékozik, Dagga pedig a Kék Tanyába távozni. Téged hívogat egy ezer oldalas Eren történelme. Hogyan tovább? - teszed fel a kérdést magadban.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Pént. Jún. 26, 2020 6:13 pm

(Dagga)

-Hmm, szóval azt a lehetőséget egyből el is vetettétek, hogy a báró álnevet használna az ellenlábasai megtévesztése végett? Szerintem ez egy viszonylag logikus magyarázat, legalábbis annyit részemről megér, hogy holnap hajnalban szétnézzek az említett találkozási pont környékén. Ebbéli elhatározásomból pedig az következik, hogy a szokásosnál hamarabb szándékszom lefeküdni, úgyhogy ha megbocsájtotok én visszaindulok a fogadóba. Nektek azért további jó keresgélést kívánok.
Amennyiben nem tartóztatnak, szavaimat tett is követi és utam a Kék Tanya felé veszem. Útközben átgondolom a holnapi nap eseményeit.
<Persze nem árt az óvatosság, de azért tíz aranyról csak úgy nem mond le a törpe. Azért majd igyekszem úgy intézni, hogy ha a báró valóban megjelenik a megbeszélt helyen, akkor még indulás előtt megnézzem magamnak közelebbről, esetleg váltsak vele pár szót ha lehet, aztán ha nem tetszik a képe még idejében lemaradjak a kísérettől. Ez esetben talán jobban utánaszaglászok a Selyem Kracjárnak, vagy nekilátok némi munkának.>
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Csüt. Jún. 25, 2020 2:46 pm

Kien

- Persze, megnézhetjük őket, ha már itt vagyunk - válaszolom Aelynnek, majd a könyvtáros válasza alapján helyesbítek - Vagyis megnézhetjük majd őket, ha engedélyezik.

<< Érdekes. Szóval se ilyen nevű, se ilyen címerű ház nem létezik. A kérdés akkor már nem is az, hogy átvernek-e minket, hanem az hogyan, miért és mibe kerül ez nekünk. Már persze ha ezek után egyáltalán részt veszünk a kíséretben. >>

Azt még megvárnám, míg a könyvtáros hölgytől távolabb érünk, majd megosztanám a gondolataimat a többiekkel:
- Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem egyre kevésbé csábít a kíséretben való részvétel. Ugyan kíváncsi vagyok rá, mire megy ki a játék, de sokkal veszélyesebbnek érzem, mint amennyire érdekel a miértje.

Ha a többieknek van ötlete mit nézzünk még meg, milyen könyveket keressünk, akkor szívesen segítek benne, de jelen pillanatban az elhangzottaknál több ötlettel nem rendelkezem. Viszont ha nincs is semmi egyéb, amit elő szeretnénk itt keresni, szétnézni mindenképpen szeretnék. Érdekel a könyvtár belsejének mérete, a könyvek elrendezése, az esetleges olvasórész. Szóval úgy általában a könyvtár, hisz ilyen helyen még nem jártam.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Kedd Jún. 23, 2020 9:59 am

Mindenki

Aelyn felvetésén még nekibuzdulni sincs időtök, miközben Dagga is új ötlettel áll elő. A könyvtáros figyelmesen megnézi az elővett cetlit, majd megrázza a fejét:

-Ötletes, de nem hinném. Sok címer használja a kard motívumot, bizonyára az urak is találkoztak már vele sok helyen. Ugyanakkor Erigowi szokás, hogy valamivel megelevenítik a család történelmét, valamilyen képi utalással, legyen az akár egy állat, amit az egyik ős elejtett, vagy egy vár rajza ami jelenleg, vagy a múltban a család névadó helyéül szolgált. Egy valamirevaló nemesi ház ilyen címerrel hogy úgy mondjam nem büszkélkedne, inkább szégyenében át is alakíttatná.
Ezt követően a könyvtáros Aelynhez intézi elsősorban a szavait:
-A helyi kereskedőcéhekről aligha találnak itt aktuális jegyzéket, ezt alighanem a palotában, magasabb rangú hivatalnokok levéltárában őrzik, lévén igen értékes információról van szó. A múltbéliekről természetesen számos adattal szolgálhatunk, rögtön tudom ajánlani Eren történelmét, ami egy vaskos, de tartalmas olvasmány. Jómagam is olvastam, bár megvallom, hetekig tartott. Ugyanígy a város adóból vagy más bevételekből származó adatai is igen kényes természetűek, minden bizonnyal a Kincstár az illetékes ilyen ügyekben, és nem hinném, hogy külhoniak könnyen hozzáférhetnek ilyesmihez.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Hétf. Jún. 22, 2020 5:34 pm

(Dagga)

Követem a többieket az Egyetem felé vezető úton. Amint megérkezünk és meglátom a mozgolódást magamban elkönyvelem, hogy a vacsora még várat magára egy keveset, vetek egy pillantást a bejáratnál álló őrökre, majd megvonván a vállam tovább haladok. Odabent én is elámulok pár pillanatra az összegyűjtött tudás monumentalitásán, majd miután Kien rendezi az anyagiakat nekilátok a kutakodásnak. Ugyan nem találjuk meg a keresett iratokat, de igyekszem megjegyezni egy-két nevet a legnagyobb befolyással rendelkező erigowi nemesi családok családfájáról. Ezt követően amikor a könyvtáros felvilágosít bennünket a báróról belenyúlok a zsebembe és megmutatom neki a fecnit, rajta a címerrel.
-És esetleg ez a szimbólum nem köthető valamelyik helyi, vagy erigowi nemesi házhoz? Amennyiben nem, meg tudná mutatni, hogy heraldika témában merre keresgélhetnénk tovább?
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Vas. Jún. 21, 2020 6:51 pm

Aelyn

Én is szemrevételezem magát az egyetem épületét, ahogy a boltíveket is jó alaposan szemügyre veszem a csarnokokkal együtt, majd egy aprócsak mosollyal nyugtázom, hogy bizony itt is már az első napon a könyvtárba vezetett ilyen-olyan módon az útom.
<< Hiába, a tudás mindenek előtt való! >>

Ahogy belépünk próbálom kiismerni magam a sorok közötti rendszerben, de persze az útmutatásnak és az elsőkézbeli információnak én is örülök.
- Nos akkor most hogy ezt már tudjuk, biztosak lehetünk benne hogy aki a bárónak adja ki magát az egy szélhámos. Elgondolkodtató, hogy vajon milyen kapcsolat fűzheti a kereskedő céhhez. Ha már itt vagyunk nem nézzük meg a helyi kereskedőcéhek jegyzékét?  Esetleg a város bevételeinek, adópapírjainak másolatait?  Persze ezek igencsak unalmas irományok, ha egyálalán itt elérhetőek de lehet hogy kicsivel előrébb leszünk tőlük. - kérdezem a többiektől és a válaszra várva már próbálom kitalálni hogy azokat a papírokat -ha itt őrzik - vajon hol találhatjuk.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Jún. 21, 2020 12:37 pm

Kien

Az épület hatalmas boltívekkel rendelkezik és emiatt természetes fénnyel is jól megvilágított. Lenyűgöző léptékű munka lehetett, alighanem emberöltőkön keresztül.

Mindenki

/Feltételezve hogy ha ezért indultatok, bementek/

A könyvtárban hamar megtaláljátok a nemesi házakról szóló másolatokat. Természetesen nem eredeti dokumentumokat őriznek itt, hiszen azok egyes családoknak nagy vagyonokat érhetnek. Az egyetem különleges rajzolataival vannak megjelölve a tekercsek. Az erigowi nemesi házak listáját fél óra ráfordítással átböngészitek, de Strawenar nevűt nem találtok. Kiennek így további 10 réz*jav.* ráfordításával sikerül megtudnia a közelben sétálgató könyvtárostól, hogy bár a név lehetne Erigowi, mert hangzásra hasonló, biztos hogy ilyen nemesi ház nincsen abban az országban, főként bárói rangú, hiszen abból nincsen túl sok. Az ő családja felerészt Erigowi, ezért jól ismeri az ország történelmét.


A hozzászólást Baboh összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 23, 2020 9:42 am-kor.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Vas. Jún. 21, 2020 9:47 am

Kien

- Úgy látom még sincs annyira késő számukra, mint azt esetleg gondoltuk - mondom a többieknek látva az épületben mozgó emberek mennyiségét.
Bent az épület míg keresgélünk igyekszem megcsodálni az épület tereit és szépségét, de amint a könyvtárhoz érünk felcsillan a szemem a sok könyv és tekercs láttán.

- Ha már itt vagyunk és láthatóan nem is későn, szerintem menjünk be és nézzünk szét. Hátha találunk valamit az emberünkről.

Amennyiben a többiek egyetértenek, előveszek majd 30 rezet az erszényemből és egy illendő köszönés kíséretében átnyújtom a hölgynek. //Illetve 40-et, ha valaki úgy érzi, útmutatás is kell.//
Amint bejutottunk pedig, igyekszem feltérképezni a polcokat, megtalálva azt, ahol a különféle nemesi házakról szóló anyagokat tarthatják.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Pént. Jún. 19, 2020 10:45 am

Mindenki

Úgy döntötök, hogy a könyvtárat veszitek célba. A térkép alapján hamar megtaláljátok az Ereni egyetemet, visszatérve a piaci úton Preenna negyedbe, ahol a Kék Tanyát is megismertétek. Az egyetem jókora épületegyüttese előttetek magasodik, és még ezen a délutáni órán is többen ki- be járnak kapuin. A bejáratoknál párokba szerveződve strázsálnak a városőrök. A könyvtárat rövid kérdezősködéssel meg is találjátok, egy belső oszlopcsarnokon áthaladva. A bejáratánál tábla hirdeti, hogy a belépés 30 réz, és az útmutatás további 10 réz. Egy idős hölgy szedi be a díjat, ha be akartok lépni. Már a bejárattól látjátok, hogy odabent hatalmas sorokba rendezve megannyi polcon ezernyi pergamen és bőrkötéses könyv sorakozik.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Kedd Jún. 16, 2020 9:08 am

Aelyn

Mivel látom hogy nagyon sietős a kereskedő dolga és nem akarom a kelleténél jobban felhívni magunkra a figyelmet mégsem teszem fel neki a kérdéseimet. Hagyom őket távozni de azért fülelek hátha elcsípek valami hasznosat, miközben visszabattyogok a többiekhez.
- Láthatóan valamiért nem érdekli őket a pénz... -mondom a többieknek majd előkotrom a térképemet és megkeresem a legrövidebb utat a könyvtár felé.
- Indulhatunk a könyvtárba? Vagy van jobb ötletetek?- kérdezem a többiektől, és ha a válasz pozitív akkor meg is indulok a kinézett irányba.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Csüt. Jún. 11, 2020 8:14 pm

Mindenki

A kereskedőcéh tagjai a tér északi végén gyűlnek össze. Mikor Aelyn hirtelen elhatározással megindul arrafelé, még van egy "sétáló" aki épp az egyik közelebbi pavilonnál várta társát, és épp indulnának társaik felé. A gnóm, aki addig figyelt titeket, akartok-e zsákmányolni, közben elhatározza magát, és a másik pavilonnál otthagyott fegyvereket sietve berakja egy előkerülő zsákba, majd elsiet.

Aelyn

Az erszényeket minden pavilonnál volt, aki gyűjtötte, ezek közül mész oda egyhez, aki az egyik körbe sétáló társával éppen indulna a tér északi szélére. A pulton megláttál már messziről két otthagyott átalvetőt. Egyet felkapsz közülük, majd rövidesen utol is éred őket. A két kereskedő szemlátomást kedvetlenül fordul meg, majd az, aki a pavilonnál volt egész nap, nagyvonalúan legyint neked:
-Az már ajándék a céhvezérünktől, tartsa csak meg!
Láthatóan sietnek, és nem akarnak veled beszédbe elegyedni, sem az erszényükben kotorászni váltópénz után.

Dagga és Kien

A legyintést ti is látjátok, és azt is, hogy csak félig fordul oda a kereskedő, akit Aelyn megszólított, és már indulna is tovább...
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Csüt. Jún. 11, 2020 9:47 am

Aelyn

-Sokkal többet én sem tudtam meg, más forrásokból de ugyanezek jutottak el hozzám. Illetve kiegészíteném pár apróságnak tűnő dologgal: a többi piacon nem volt most portéka. Másrészt a "magyarázat" a hirtelen áresésre az az hogy ma van a céh alapításának az évfordulója. Készülnek valami ünnepségre is azt hiszem, de az mindenképp furcsa hogy így, láthatóan veszteségesen próbálják meg megünnepelni egy kereskedő céh alapításának évfordulóját. Egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy itt valaki olyannak a keze van a dologban aki az összes többi kereskedő céhnek szeretett volna port hinteni a szemébe. S ha ez így van bizonyára egy gazdag és befolyásos ember kezében futnak össze a szálak.  - kicsit hallgatok majd a Dagga kezében lévő ruhadarabot nézegetve folytatom.
-Hát, én még mindig nem tartom valószínűnek, hogy bármi is lesz ebből holnap reggel...de persze nem szabad elvetni annak a lehetőségét hogy mégis... meg így még talán fel is tudnék tenni pár kérdést még. Na egy perc és jövök! -  tekintetemmel gyorsan körbejárom a pultokat és ha van olyan ahol hagytak ilyen általvetőt, odalépek és el is veszem, majd az erszényeket gyüjtögető fehér körös után indulok /már ha a pultnál nincs senki / , és közben előtúrok egy félbe tört ezüstöt az erszényemből.  Ha sikerül így megkaparintani egy általvetőt akkor azzal a szándékkal megyek oda a kereskedőhöz hogy kifizetem, ha nem akkor pedig majd igyekszem jól kifaggatni hogy "nem-e lehetne mégis hogy van nekik raktáron még egy".
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szer. Jún. 10, 2020 10:35 pm

(Dagga)

-Nagyjából én is hasonlókról hallottam. Emellett amennyiben az elkövetkező napokban nagyon nyomozgatni szeretnénk a céh után, kiindulási pontnak találtam egy közeli épületet, ami akár a találkozó helyük is lehet. Viszont engem egyelőre leginkább az érdekelne, hogy Ynehartis bárónak és kíséretének van-e bármilyen közük hozzájuk, vagy csak ők is kaptak az olcsó alkalmon, hogy a kíséretüket felszereltessék. Mivel ha ez a helyzet és a báró megbízható, úgy jómagam holnap elhagyom a várost, a helyi erőkre bízva a Selyem Krajcár ügyét.
-Ami a könyvtárat illeti valószínű, hogy ilyen időpontban már csak az általad említetteket tudhatjuk meg, de ha Aelyn is úgy gondolja, akkor felőlem még elnézhetünk arrafelé.
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Kedd Jún. 09, 2020 8:52 am

Kien

- Fogjuk rá - válaszolom Aelynnek - Egy kért zöld általvetőt sikerült vásárolnom igencsak nyomott áron. Ezen kívül, lássuk csak - kezdek bele a mondatba, majd megpróbálom végigpörgetni a fejemben a hallottakat és látottakat, ami egy rövidke szünetet eredményez.
- Szóval amikkel még találkoztam azok a következőek. Igen drasztikus árleszállítás volt mindenhol, némely árujukat több ezüsttel is olcsóbban adták, mint máshol szokásos. Ez nyilvánvalóan híresztelve is lett, emiatt volt a tömeg ilyen méretű, viszont furcsa módon az árleszállítás miértjéről senki nem tudott biztosat, csak találgattak. Ez természetesen nem tetszett a többi árusnak, azt hiszem érthető okokból. Maguk a termékek nem tűnnek kifejezetten jó minőségűnek, de silánynak sem. Illetve úgy tűnik, a Selyem Krajcár bérelt fel embereket erre a napra, hogy áruljanak, ők voltak azok, akik egész nap talpon voltak, tettek-vettek, míg minden két ilyen emberre jutott egy harmadik, amolyan feljebbvalóként, aki felügyelte őket, engedélyezte az árak további leszállítását és kapcsolatban volt a tömegben mászkáló Selyem Krajcárossal. Óh igen, és az árut, legalábbis egy részét, ami láthatóan nem fontos nekik semennyire - bökök a fejemmel az ott hagyott dolgok felé a standokon - előző napon vásárolták a helyiektől egy másik piacon.

- Ti mit tudtatok meg? - érdeklődöm a többiektől (feltételezvén, hogy eddigre Dagga is visszaér).
- Részemről tehetünk egy próbát még a könyvtárral. Ha másnem megtudjuk merre van és kell-e fizetni a belépésért.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Pént. Jún. 05, 2020 11:06 pm

Dagga

Sikeresen megveszed az utolsó varrókészletet egy rézért, ez után visszatérsz a találkozási pontra.  

Mindenki

Aelyn hamarabb, majd kisvártatva Dagga is csatlakozik Kienhez a találkozási ponton. Miközben elkezditek megbeszélni a továbbiakat, és részletezni az eddig hallottakat, egy újabb meghökkentő dolog zajlik le a szemetek előtt. Vásárlók eddigre már alig lézengenek a téren, de természetesen azok is felfigyelnek a történésekre. A közeli pavilonnál, ahol már csak néhány fegyver maradt, az egyik sétáló kereskedő odalép az ott tartózkodó háromhoz. Röviden közöl velük valamit, eközben egy kis napórán mutatja a pontos időt. Az, aki a három közül hátul ült, odalép a két igazán fáradt társához, és a kezükbe számol egy-egy marék pénzérmét a számos nála lévő, dagadó erszény egyikéből. Ez után megköszöni a segítségüket, és a sétáló fehér köröshöz csatlakozva elindulnak egy másik pavilon felé. Az árut nem pakolják el, a két fáradtabb kereskedő magához vesz még néhány kisebb darabot, és szinte sántítva, izzadtan és kimerülten elsétálnak. A maradék fegyverekre egy vézna gnóm néz vágyakozva, nem messze tőletek, de titeket is méreget, látva hogy ti is arrafelé néztek. Hasonló dolgok játszódnak le perceken belül az összes látótávolságban lévő fehér körös pultnál: a két fáradtabb kereskedő pénzt kap, majd távozik, míg a harmadik mindenhol az egyre jobban csoportosuló többi fehér köröshöz csapódik az erszényekkel. A maradék árut pedig egyszerűen ott hagyják, ahol volt. Úgy látszik, távozni készülnek a piacról.

/A pontos idő 16:45/
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szer. Jún. 03, 2020 7:16 pm

(Dagga)

Mielőtt visszamennék Kienhez gyorsan körbenézek és amennyiben még kapható, beszerzem az általvetőhöz színben passzoló cérnát, valamint egy tűt. Szerzeményem a zsebembe süllyesztem. Ezt követően csatlakozom a pároshoz.
-Nem tudom ti hogy vagytok vele, de lassan közeleg a vacsoraidő, úgyhogy akár a fogadóhoz vezető úton is átbeszélhetnénk a látottakat. Vagy szerintetek próbálkozzunk még meg a könyvtárral is?
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Szer. Jún. 03, 2020 7:59 am

Aelyn

<< Hát ez aztán egy nagyon ócska egy beszéd volt... >> gondolom majd kicsit hátrébb dőlve folytatom:
- Nos lovam az éppen van bőven elég. Node! Emegyek megkerítem a kocsisom, aztán ha időben visszaérek akkor nyélbe űtjük az üzletet, de nem fogok megharagudni ha valaki más addigra elviszi, az is nyilván az Istenek akarata s ott is jó szolgálatot fog tenni. - zárom a mondandómat.
- Kyel áldjon kereskedő uram! - búcsúzok el tőle majd még vetek pár pillantást a szekérre és megindulok vissza a találkozási pontra.

Kienhez érve biccentek majd halkan megkérdezem tőle:
- Sikerült bármi hasznosra szert tenni?  


A hozzászólást Lorin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 11, 2020 9:28 am-kor.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Hétf. Jún. 01, 2020 7:46 am

Dagga

Visszaindulsz a találkozási pont felé. Mire végigmész a Völgyi úton a Nagypiacig, délután fél öt múlhatott, a nap állásából becsülve. A változás eddigre látványos, az vásárlók fogyóban vannak, amire a legegyszerűbb magyarázat, hogy az olcsó áru nagy része is elfogyott. Már csak néhányan lézengenek a piac sorai között, az árusok szemmel láthatóan kimerültek, és a korábban látott árak most még alacsonyabbak a kiírásokon. Mire visszaérsz, Kien már a találkozási pontnál várakozik, Aelyn pedig látótávolságra van.

Kien

Ahogy a sorok között lófrálsz, az egyik árus mellett elhaladva elcsípsz egy érdekesebb beszélgetést, miközben nézelődést színlelsz. Egy vásárló lép oda hozzá, de hallhatóan nem csak az üzlet miatt érkezett:
-Szevasz, Brenwar. Na milyen az új munka?- kérdezi a vásárló vigyorogva.
A fehér körös kimerülten válaszol:
-Ma azt hiszem, meggazdagszom, de amint látod, ki is merültem teljesen. Odaát milyen volt a napotok, Mertak?
Mertak a kérdésre lazán legyint egyet:
-Hogy milyen? Szinte nem is volt forgalom. Tegnap viszont szinte mindent eladtam, tudod, nekik.- bök Brenwar háta mögé, az ott ülő kereskedő irányába.
A férfi a teli erszényére csap.
-Igen, tudom. Csodálom is, hogy a céhnek megéri mindent olcsóbban eladni. De minket megfizetnek, így miért kérdezősködnék? Az az elméletem, hogy ez is olyan, mint a horgászoknál a beetetés. Most olcsón adják, de majd amikor mindenki náluk akar vásárolni, fog ez még drágulni. No nem mint ha zsugoriak lennének. Az újakat gazdagon megfizetik ehhez a rövid munkához képest.
-Az a lényeg! Akkor most mindketten elleszünk jó ideig.
-Bizony ám, csak mennék már hazafelé, aludni végre!

Ez után a két férfi elköszön egymástól. Más érdekeset nem hallasz sétálás közben, a termékek ára viszont továbbra is csökken, míg végül szinte majdnem minden elfogy a pavilonokból. Az elöl álló árusok szemlátomást kimerültek, a hátul ülőkkel leginkább már a bevételt számolgatják. A találkozási ponton egy rövid ideig várakoznod kell, eközben látod, ahogy Aelyn a kocsiknál beszélget.

Aelyn

-Nézze jóuram. Ha venne hozzá egy lovat is, igen kedvező áron, én még el is vinném magának a városon belül, ahova kéri, amint végeztem mára. - A férfi közelebb hajolva lehalkítja a hangját:
-Mi itt nemsokára végzünk. Egyébként is azt terveztem, hogy ha ilyen olcsó, megveszem magamnak a céhtől, mert ők szemmel láthatóan ma nem a nagy haszonra mennek. Később tovább adtam volna rajta magasabb áron, de maga szimpatikus nekem. Ha gondolja, öt ezüstért azt a lovat is adom hozzá! Vagy jöjjön vissza a kocsisával, megvárom.
Alkudozás közben látod, hogy Kien már a találkozási pontnál várakozik.

Mindenki

//Az utk és szürkecsuklyás árlista összegeinek negyedén van árazva minden ekkorra//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.