Keleti Erdők Vándorai


Join the forum, it's quick and easy

Keleti Erdők Vándorai
Keleti Erdők Vándorai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A kútkáván túl

4 posters

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Csüt. Ápr. 16, 2020 9:41 pm

Aelyn

Elég nagy épület a karavánőrök székháza, ez előtt zajlik még mindig a toborzás. A tanácsostól valamivel arrébb, a térről nézve az épület bal sarkának közelében állsz meg, így a hintó részben takarja a kíséretet. Amint létrejön a varázslat, a zónádon belül számos varázslatot érzékelsz. A legszembetűnőbb, hogy az épület, aminek éppen támaszkodsz, éteri kékes fénnyel sejlik fel elméd számára. A sorban állók közül jónéhányan birtokolnak varázstárgyat, az élen álló öt személy közül, akik 20 lábon belül vannak, hárman. Az éppen soron lévő törpnek a kardja mágikus, egy mögötte álló emberen két mágikus gyűrűt látsz, míg az éppen ötödikként várakozó gnóm egy amulettet visel. A tanácsos, a hintó, és az őrök irányából nem érzékelsz mágiát.

//Az utk-t nézve úgy értelmeztem, hogy az aktuális pillanatban megnézed a zónádon belüli varázslatokat, tehát a létezésüket. Mivel nincs időtartama, ezekről az aktuális(9.) szegmens alatt tudomást szerzel, és utána véget is ér a varázslat. Ha esetleg máshogy tervezdted, vagy szerinted nem így működik, a másik topicban megbeszélhetjük. Én egy pillanatnyi manalátó háttérnek feleltetném meg kb. EDIT: a mozaikmágia elején írja, hogy minden 1 körig hat, aminél nincs időtartam, így egy kör alatt tudod meg a fentebbieket, nem egy szegmens alatt, bocsi hogy tápoltalak Razz //


A hozzászólást Baboh összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 17, 2020 12:27 am-kor.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Csüt. Ápr. 16, 2020 9:11 pm

Aelyn

//Igen elírás. Azt akartam írni hogy abáró hangja csak félúton meggondoltam magam Very Happy

Függetlenül attól hogy velem tartanak-e a többiek visszasietek a térre. A téren igyekszem úgy tenni mintha a többi jelentkezőt igyekeznék "felmérni" és amúgy lófrálok. Kisvártatvamegállok majd egy, a tanácsostól nem túl távol eső falnak dőlök,mint aki igyekszik hűsölni egy kicsit, vagy megpihenni. Az csak előnyös ha ez egy olyan fal amire nem lát rá a tanácsos és kisérete. Ami fontos hogy 20 lábon belül legyen a hintó illetve a tanácsos. Ha sikerül ilyen helyet találnom, valmaint ha valamelyik társam elkisért akkor annyit mondanék neki hogy:
- Szükségem van egy kis időre. Fél perc elég.
(ha egyikőjük sem jött velem akkor nyilván nem mondok semmit)
Ezután egy mély levegőt véve magam előtt mindössze mogtyogva ejtek ki néhány szót.
- Relevare ... e.... vultum.... nos etris.

// Mágia érzékelés, 4Mp 4-es erősség, 8 szegmens mivel nem használok kézjeleket csak a varázsszavakat.

Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Csüt. Ápr. 16, 2020 8:43 pm

Mindenki

Még nem jutottatok messze, így amikor Aelynnek eszébe jut új ötlete, még látótávolságra vagytok a tértől. Függetlenül attól, hogy Dagga és Kien is vele tart-e, a Karavánőrök tere pár perc alatt megjárható oda-vissza. Azt egyébként is tudjátok, hogy olyan hosszú sor összeírásához és eligazításához ennél több idő kell.

Aelyn

Néhány jelentkezőnek azért feltűnik, ahogy visszafelé indulsz hirtelen. Ezt látod, ahogy rád pillantanak, de mivel ők mögötted álltak a sorban, valószínűleg látták, hogy amúgy is többet kérdeztél, mint mások. Különösebb figyelmet nem fordítanak rád, de azért egy-két gúnyos pillantást el tudsz kapni az egyszerűbb jelleműektől. Ők nem agyalják túl a dolgot...
Ahogy kisvártatva visszatérsz a térre, még zajlik a toborzottak összeírása. A tanácsos és kísérete ugyanott van, ahol voltak.

//gondolom csak trükkös elírás, de nem a báró, hanem a tanácsos van ott, meg az egész hóbelebanc//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Csüt. Ápr. 16, 2020 7:54 pm

Aelyn

Daggát hallgatva és látva amit tesz mindenféle gondolatok indulnak el nálam is.
- Nem úgy értettem hogy az őrmester benne lenne ebben az átverésben olyan mód, hogy ő is valamiféle felhajtó lenne. Rá inkább úgy gondolok mint aki tényleg tud valamit... esetleg többet is.  

Miközben Dagga elkezdi ellenőrizni hogy az ezüst az valódi-e egy pillanatra felszalad a szemöldököm.
- ... " díszítettsége".... - ismétlen Dagga szavait miközben megtorpanok és magamban gondolkodva folytatom a gondolat menetet.
<< Mi van ha amit láttunk az... az.... az egyszerűen nem is igazi! Ez az... ezt meg kell néznünk. Azonnyomban! >>.
Saját tenyerembe csapva, fordulok a 180 fokot miközben ezt mondom a többieknek:
-Vissza kell mennünk! Gyorsan! - lendületesen elindulok a visszafelé miközben a többieknek, kicsit halkabban, és lehetőleg nem túl feltünően - van valami amit elfelejtettem megnézni. Rövid kitérő de sokat segíthet nekünk.

Visszafelé szedem a lábam ugyan de nem futok és igyekszem a feltünést kerülve haladni. Ahogy visszaértünk azt szeretném tudni hogy ott van-e még a báró, és a hintó és az egész hóbelebanc.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Csüt. Ápr. 16, 2020 6:19 pm

Dagga

A két ezüst minden általad ismert módszer alapján valódi, az északi szövetségben használatos ezüst.

Mindenki

Ahogy elindultok a délfelé vezető, széles úton, kisvártatva látjátok, hogy előttetek és mögöttetek is ezen az útvonalon haladnak azok, akik korábban a sorban álltak, legalábbis több csoportot, egyént is észrevesztek közülük. Veletek nem foglalkoznak, de szemlátomást ők is a piac felé tartanak, cetlikkel a kézben.

Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Szer. Ápr. 15, 2020 8:06 pm

(Dagga)

Folytatjuk az utunkat a piac felé, jómagam is igyekszem nem túl hangosan beszélni, de kifejezetten nem is suttogok.
-Nos uraim, véleményem szerint ebben az esetben, mint oly sok másban is a legfontosabb tényező a pénz. Konkrétabban egy átverésben akárcsak egy sima üzletben is a lényeg a nyereség, azaz, hogy több pénz térüljön meg, mint amennyit az egyén rászán. Nézzük az őrmester esetét. Ha valóban a részese egy csalásnak akkor csak akkor volt érdemes ránk szánnia azt a fejenként két ezüstöt, ha biztos lehet abban, hogy mi többet fogunk költeni. Nem hinném, hogy a felöltő ilyen drága kiadás lenne számunkra, azt pedig semmi sem garantálja, hogy mást is veszünk ugyanott. Viszont van még egy módszer az ő esetében, ami csak most jutott eszembe.
Beletúrván erszényembe előveszem a korábban kapott két ezüstöt és alaposan ellenőrzöm azokat, valódiak-e. Az eredménytől függetlenül folytatom gondolatmenetem:
/Csak ez a 2 ezüst van az erszényemben, használni az értékbecslés képzettségem használnám./
-Vegyük akkor a toborzást. Mind a hintó, mind a tanácsos ruhájának díszítettsége arra utal, hogy még ha bérelték is ezeket, nem kis összeget fordítottak a külsőségekre. Konkrétan aranyakra gondolok. Ugyan sokan eljöttünk a toborzásra, de ha eddigi kalandozásaimra gondolok, egy embernek egy tíz napi útra nem kell sokat költenie. Valamint azt is figyelembe kell venni, hogy amennyiben ez tényleg egy átverés lenne, akkor annak úgymond a "végső felvonás" fázisának kéne lennie, mert hát ki akarna egy ilyen akció után egy olyan városban maradni ahol több tucat feldühödött ember kajtathat utána. Arra akarok kilyukadni, hogy bár valamilyen turpisságot az én szimatom is jelez, a jellegéről még nem nyilatkoznék biztosan. Egy biztos pont lehetne a báró kilétének tisztázása és gondolom Aelyn ezzel kapcsolatban a helyi könyvtárra gondoltál, legalábbis egy ekkora városban azon a helyen biztosan tartanak feljegyzést a szomszédos országok főméltóságairól is. Amennyiben a báró gyanún felül állna akkor talán nyugodtabban folytathatnánk a nyomozást, nem gondoljátok?

/A kaland első sikeres tulajdonságpróbája úgy látszik még várat magára. Laughing #amikorakmmindentmegteszhogyajátékosokinbenisészrevegyenekvalamitamioutbanmármiótaegyértelmű/
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Szer. Ápr. 15, 2020 12:54 pm

Kien

//Dobás: Ruyan carried out 1 launched of one 1K10 :
6
, megvan amennyiben 5, vagy kisebb az eredmény
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Szer. Ápr. 15, 2020 12:31 pm

Mindenki

Elindultok a piac felé. Aelynnél van térkép is, de a legközelebbi nagy kereszteződéstől kezdve már járt is erre a mai napon. Tehát amennyiben szándékotokban áll, gond nélkül odataláltok.

Kien

Amikor Aelyn kicsit hosszabban nézte a fecnijét, önkéntelenül is odanéztél, mivel neked is a kezedben volt a tiéd, de sem te, sem mások nem nézték ennyi ideig.

//Dobj Érzékelés próbát +2-vel//


Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Szer. Ápr. 15, 2020 9:33 am

Kien

//Igen, nekem még a kezemben vannak a cetlik

A többiekkel együtt én is elindulok a piac felé. A cetlit továbbra sem teszem el, de igyekszem úgy fogni, hogy a tenyeremben elférjen és ne legyen feltűnő. Emellett örömmel konstatálom, hogy nagyjából hasonló véleményen vagyunk az üggyel kapcsolatban.
- Hasonlón gondolkodtam én is, mint Aelyn. Vagy nem mondanak el valamit, miért ér a bárónak ennyit ez az út, vagy csak átverés az egész. Akárhogy is, egyikben sem szívesen veszek részt. Ami az őrmestert illeti, mi haszna lenne abból, hogyha egy ekkora tömegből mondjuk 3 embert eltántorítana a csatlakozástól? Nem azt mondom, hogy az ő viselkedése nem volt furcsa, de a tanácsosé nagyságrendekkel furcsább volt számomra. Persze az is lehet, hogy valamifélemódon összejátszanak, de ezt csak úgy tudjuk kideríteni, ha azt csináljuk, amit az őrmester kért, legalábbis egyelőre. Az persze más kérdés, hogy ez pont egybeesik azzal, ami a kísérethez való csatlakozáshoz kellhet.

Mondandómat igyekszem halkan közölni, hogy lehetőleg csak a két újdonsült útitársam hallja, és közben figyelem a reakciójukat is.
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Kedd Ápr. 14, 2020 3:51 pm

Aelyn

Egy biccentést követően követem Dagga-t és majd miután megálltunk válaszolok is a feltet kérdésre.
- Nem sajnos nem ismerős a címer, habár jómagam is Erigow hercegségből származom de nem ismerem ezt a családot. Persze ez nem jelent semmit sem, ugyanakkor ha a báró úr személyéről szeretnénk többet megtudni akkor abban van ötletem, hogy hol kellene kutakodni. Illetve igen, örülnék ha a formalitásokat meghagynánk a formális eseményekre. - kacsintok Daggára jelezve hogy nekem sem áll szándékomban az ékesszólásomról egymásközött tanúbizonyságot tenni.

Kis szünet után a papírfecnit gyűrögetve körbe tekintek -figyel-e minket bárki? - ha nem akkor tovább folytatom a mondandómat.
- Namost abban gondolom egyetértünk, hogy ez az egybeesés felettébb gyanús... a felajánlott ár pedig... hogy is mondjam... sok. Mármint egy ilyen egyszerű testőrködési munkáért bizony nagyon sok... Nemigazán van tapasztalatom ilyen munkák terén de már egy arany önmagában is egy kissebb vagyon. Ha csak a sorban állók fele elmegy holnap az indulásra, és persze el is kiséri a bárót végig, márminthogy élve, akkor az nagyon sok pénz. Nemes vagy sem az úr, ennyi pénzt egy tíz napos útra elpocsékolni kicsit furcsának érzem. Ráadásul itt van ez a másik dolog amivel még az ideúton megkeresett minket az őrmester. Szerintetek véletelen lenne hogy pont annál a napokban ideérkezett céhnél kell mindennemű felszerelést vásárolnunk? - teszem fel a félig meddig költői kérdést.
- Azt kell hogy mondjam ha ez egy valamiféle trükkös húzás hogy hamarjába túladjanak a portékán akkor egy igen szépen kitervelt és kivitelezett átverést láthattunk... de persze ez csak egyszerű feltétletés, és voltaképp még az is lehet hogy az őrmester az aki hazudik. Mit gondoltok?


Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lernun Kedd Ápr. 14, 2020 3:22 pm

(Dagga)

Kien után Aelyn is megkapja a cetlijét és bár kissé furának tartom, hogy ilyen hosszan szemez a fecnivel, kérdésére hangomat kissé lehalkítva így válaszolok:
-Természetesen irány a piac, az észrevételeinket kissé távolabb is megbeszélhetjük, akkor talán megmaradunk a kissé akadékoskodó jelentkezők látszatánál.
Mondandómat egyből tett is követi és kényelmes léptekkel nekiindulok a dél felé vezető útnak, ahogyan az eddig felfogadottak is tették, remélve hogy nem egymagam fogom megjárni a piacot. Miután valamennyivel arrébb kerülünk a tömegtől felveszem a beszélgetés fonalát:
-Nos mit gondoltok erről az egészről? Már ha meg nem sértem valamelyikőtöket, de jobb szeretek tegeződni. Aelyn talán valahonnan ismerős a báró címere, azért fixíroztad az előbb annyira?

/Korábbi posztomban írtam, hogy zsebre rakom az én fecnim./
Lernun
Lernun

Hozzászólások száma : 1010
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Kedd Ápr. 14, 2020 2:37 pm

Mindenki

Most, hogy egymás mellett álltok, és Aelyn nézegeti egy kicsit cetlijét, meg tudjátok beszélni az eddigi tapasztalataitokat.

//Kien és Dagga, ti is a kezetekben tartjátok még a cetliteket?//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Kedd Ápr. 14, 2020 9:52 am

Aelyn

Miután megköszöntem a fecnit és az újonnan kapott információkat átadom a lehetőséget a mögöttem álló alaknak és megindulok Kienék felé.
Vállam fölött visszatekintve még egy gyors pillantást vetek az őrökre, a tanácsosra és a hintóra is -amennyiben ott van- majd ezt az emléket, főleg az emberek arcát igyekszem a alaposan a tudatomba vésni. A többiek előtt megálva magam előtt bámulom egy ideig a kapott cetlit ameddig az emlékbevésés nevezetű disztciplinát végrehajtom. (Kintről látható jeleni ennek hogy 1 körön át nézem a fecnit, csendben).
// Emlékbevésés:1E, 1 pp, 1kör

Amint ezzel végeztem veszek egy mély levegőt és ránézek a két másik alakra:
- Nos akkor, merre tovább?
//és azért nem folytatom mert közben lehet hogy kérdeznének/mondanának dolgokat Razz
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Hétf. Ápr. 13, 2020 6:29 pm

Aelyn

Artelon nyugodt hangon felel:
-A báró úr jóvoltából az útra kedvezményes felszerelést lehet vásárolni a Selyem Krajcár céhnél. Az ő jelképük egy fehér kör, és a nagy piacon, valamint azon belül a kalmárházban is megtalálhatóak ma délután. Emiatt készült ez a cetli- ekkor átnyújt egy cetlit, miután azt előveszi a papírok alól- amin a báró úr címere található. Ezt kell nekik átadni, bizonyítandó, hogy a kísérethez csatlakozik az úr.
A cetlin valóban a báró úr címerét látod, fekete kard lefelé fordítva egy pajzson. Azt nem érted, hogy a tanácsos listája mellé készített kupac helyett miért a papírok felemelésével kerített neked egy másik cetlit, lehet hogy sietségében kapkod. Az biztos, hogy hosszú még a sor mögötted.
-Az említett céh az útra jelentkezőknek az összes költség ötödét elengedi, természetesen a báró úr kontójára, és élelmet is lehet náluk beszerezni. Bízzunk benne, hogy az átszámított napi egy aranyhoz képest a fejedelmi ellátás sem okoz gondot. Mindezzel a nincsteleneket igyekszik kiszűrni a báró úr, számításai szerint aki csak a legszükségesebbeket veszi, és tapasztalt utazó, 30 rézből megold tíz napot. Nem számítva a kedvezményt.
A visszaútról még nem rendelkezett a báró, könnyen lehet, hogy az néhány nappal később lesz esedékes, de az is megtörténhet, hogy ennél jóval később, a diplomáciai eredményektől függően. Én a magam részéről úgy vélem, hogy a báró úr az első út után a megbízhatónak bizonyuló kísérőknek felajánlja a további megbizatást.

Ahogy vége a kimerítő magyarázatnak, Artelon a sorban mögötted állóhoz, egy harcoshoz fordul, és szívélyesen üdvözli. Kien és Dagga nem messze állnak tőled, és alig észrevehetően a beszélgetéseteket figyelték.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Hétf. Ápr. 13, 2020 4:44 pm

Aelyn

// Asztrálpróba
Random number (1,10) : 8
- ha 3 vagy annál kissebb megvan.

-Az út során élelemmel kell-e készülnünk? Tervez-e a báró a visszaútra is hasonló mód kisérőket felbérelni?  - Ha ezeket megválaszolta a tanácsos ezzel folytatom:
-Mostmár nincs több kérdésem. Természetesen megértem a báró úr óvatosságát, ha én készülnék ilyen hosszú útra hasonlóan tennék. - Mondom majd megvárom míg én is megkapom a cetlimet az instrukciókkal és ha ez megtörténik elköszönök. Megnézem hogy Kien és Dagga ott van-e még a közelben. Ha igen feléjük veszem az irányt.

<< Hm hmhmhm... 1 arany / nap. Ez rettentően sok pénznek hallatszik. Báró vagy sem, ennyit nem ér az út. Ha csak 10 ember kiséri el az már egy vagyon. És akkor a visszaútról nem is beszéltünk még. Érdekes. Módfelett érdekes. >>


A hozzászólást Lorin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 13, 2020 4:45 pm-kor.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Hétf. Ápr. 13, 2020 10:07 am

Aelyn

A tanácsos a nevedet gépiesen körmöli, és jelöli a papíron, hogy van hátasod. Úgy látod, csak ezután tűnik neki fel kimért hangsúlyod, és a kérdés közben lassan, de semleges tekintettel néz fel rád. Arcáról semmit sem lehet leolvasni, csak néz téged, és megvárja, amíg befejezed a kérdést. Egy pár pillanatig vár, majd nyugodt, szívélyes hangon válaszol, kissé halkítva hangját:
-Az indulás időpontját önnek is, mint mindenki másnak, a beszélgetés végén terveztem megmondani. Egyébként holnap hajnalban, napkelte után egy órával, az Újváros déli kapujától. Nem verjük nagy dobra, ezért csak a kíséret tagjai tudhatják. A báró úr ugyanis nem szeretné, ha olyanok is csatlakoznának igen nagy létszámú csapatához, akik nem jelentkeztek annak rendje és módja szerint. Az úticél publikus, csak kevesen kérdezték meg eddig a pontos helyet. Mint mondottam, Kahre városállam mellett, konkrétan egy faluban lesz az esemény, amire a báró úr hivatalos. A falu neve Ternis. A báró úr pedig- itt Artelon ismét feljebb emeli a hangját- úgyszólván rendkívül óvatos és előrelátó személy. Jelentős kíséret nélkül nem kockáztat egy ilyen hosszú utat, mert bár Kahre nincs hatalmas távolságra, az út során mindenféle portyázó csoportokkal, banditákkal, rosszféle szerzetekkel lehet találkozni, ha nem vigyáz az ember. Egy megfelelő létszámú csoport megtámadására nyilván jóval kisebb az esély, mint egy kis csapatéra. Van még kérdése, Aelyn uram?

//dobj egy Asztrálpróbát -1-gyel!//

Kien

Azt látod, hogy amint felteszi Aelyn is a kérdését, a tanácsos viselkedése megváltozik. Ilyen hirtelen csak akkor tud az ember nyugalmat erőltetni magára, ha nagy gyakorlata van az ilyesmiben.

Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Hétf. Ápr. 13, 2020 9:32 am

Kien

- Természetesen - rövidítem le a válaszomat egyetlen szóra, ha már úgyis sietnek, hogy kiadják a kedvezményre feljogosító papírokat mindenkinek, aki hajlandó elfogadni.

Majd megnyugodván, hogy akármennyire szépen is van ez felvezetve, semmivel sem várnak el most többet tőlem, mint a térre érkezésem előtt, átveszem a papírosokat és hagyom Aelynt sorra kerülni. Igyekszem félre húzódni annyira, hogy ne tűnjek tolakodónak, ugyanakkor nem annyira, hogy ne lássam a tanácsost, míg Aelynnel beszél. Kiváltképp, ha hallottam az első pár mondatát benne a kérdésével. Arra el is mosolyodok.

<< Úgy tűnik itt nem szeretik a kérdéseket. Pedig a megismeréshez szorosan hozzá tartozik a kérdés. Ha nem várnak el tőlünk semmi tudást és nem szeretnék, hogy megértsük a helyzetet, akkor minek kellünk a kíséretbe? Várjunk csak! Ha a fehér körös társaság mindenkit ki akar szorítani a piacról, nem lehet, hogy ez egy újabb trükkjük annak érdekében, hogy tömegek vásároljanak náluk? Lehet, hogy nincs is semmilyen kíséret, ezért nem kellenek a komoly feltételek, a próbák, a kérdések és ezért szórják a papírdarabokat a kedvezményekkel. >>
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Lorin Vas. Ápr. 12, 2020 9:21 pm

Aelyn

//Amennyiben Kien még mond valamit azt megvárom.

<< Ejha, ez itt módfelett gyanús... ugyanakkor lehet nem kellene elhamarkodottan cselekedni >>

- Üdvözletem! Aelyn am Fhelior vagyok.- Válaszolom a tanácsosnak.
- Igen, rendelkezem hátassal. Továbbá a feltételek világosak érthetőek, és számomra elfogadhatóak. -felelem kimérten- Ugyanakkor én is szeretnék kérdezni. Elsősorban az érdekelne, hogy mikor is indulunk, majd ha lehetséges azt szeretném megtudni hogy mi az úticélunk. Vagy ha ez valami oknál fogva nem publikus, amit természetesen megértek hiszen ez egy fontos útnak tűnik melynek részletei bizonyára nem tartoznak mindenkire, akkor legalább azt hogy hozzávetőlegesen milyen utazási viszontagságokra számítsunk?
Kérdéseim közben a tanácsos arcát fürkészem, hátha metudok belőle valamit, pláne így hogy már az előttem lévő is felidegesítette kicsit.
Lorin
Lorin
Admin

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2012. Jul. 19.

https://kevforum.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Ápr. 12, 2020 8:55 pm

Kien

Artelon meglepetten néz fel, már épp szólította volna az utánad következő Aelynt. Szemlátomást nincs ínyére a kérdés, de azt nem tudod, hogy miért.
-Hm, meghallgatás? Alighanem félreinformálták tévedésből. Lényegében akik a feltételek ismeretében jelentkeznek, azokra számítunk holnap. Természetesen aki időközben meggondolja magát, annak nincsen semmilyen kötelezettsége, de ezesetben az illető nyilván nem fog a báró úrtól semmilyen aranyakban részesülni. Ha meg valaki, kihasználva a báró úr nagylelkűségét, ennek ellenére kedvezménnyel vásárol az ő kontójára, nos ilyen helyzetek kezelése nyilván a nemesuram döntésére lesznek bízva. Én csak a toborzást végzem az ő nevében. Ha jól értem, önt a Kék Taverna fogadósa tájékoztatta, így ha reggel is találkozunk, neki jár majd ezért két ezüst.
Artelon ezután felírja a neved mellé, hogy Kék Taverna.
-Most pedig jóuram, ha megbocsát, még elég sok még a vállakozó kedvű.
Azzal vár egy kicsit, hogy arrébb lépj, majd Aelynhez fordul, és már szólítja is.

Aelyn

Te következel. Az előtted zajló beszélgetésnek fültanúja voltál. Artelon rád néz, és kissé kimért hangnemben, de udvariasan szólít meg:
-Üdvözlöm, jóuram. Amennyiben ismeri a feltételeket, és szándékában áll a kíséretbe jelentkezni, a nevét szeretném kérni, és tájékoztatást arról, hogy van e lova.
Pennáját a papír fölött pihenteti, miközben várja a válaszaidat.

Dagga

Azt rögtön észreveszed, hogy Kien utolsó kérdésére Artelon kissé felkapta a vizet. A kérdést nem hallottad.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Vas. Ápr. 12, 2020 5:41 pm

Kien

//Nem, így nem kérdezem már meg

- Értem és köszönöm a bizalmat - felelem a tanácsosnak.

Mielőtt még átvenném a cetlit, szeretnék választ kapni egy igencsak fontosnak gondolt kérdésemre:
- Ha megengedi nekem is lenne egy kérdésem. Amikor a Kék Tanya fogadósa említette ezt a lehetőséget, úgy informált, hogy ez a meghallgatás még nem jár semmilyen kötelezettséggel. Mikortól kezdődik a báró úr védelmére irányuló kötelesség kezdete? Például, ha elfogadom ezen papírokat, köteles leszek megjelenni a holnapi indulásnál?
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Ápr. 12, 2020 1:22 pm

Kien

A tanácsos, miután figyelmesen meghallgat, a fegyvereseire néz. Azok egy kis ideig álló helyükből méregetnek, nézegetnek téged, különös figyelmet fordítva a botodra, majd komoly képpel bólintanak Artelonnak. Ő elégedetten fordul hozzád vissza:
-Az ilyesmiben inkább kikérem a kísérőim véleményét. Szerintük megfelelsz a csapatba. Nincs okom a tapasztalataikban kételkedni.
 Ezt követően felírja a nevedet a papírosra, és mellé írja, hogy személyes testőrség. Utána egy cetlit vesz elő, a bárói család szimbólumával. Neked is elmondja, hogy a Selyem Krajcárt hol és mi alapján találod meg, és neked is beszél az útra vállalkozóknak biztosított kedvezményről. Kissé halkabban teszi hozzá, hogy az indulás holnap hajnal után egy órával az Újváros negyed déli kapujától lesz.

//Azt nem tudom, hogy ez után is megkérdeznéd e a próbatételes kérdésedet..?//
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Vas. Ápr. 12, 2020 1:09 pm

Kien

- Igen uram, van. Talán nem olyan fajta, mint ami errefelé megszokott - mutatok az éppen méricskélt bot felé - de biztosíthatom, hogy tudok olyan meggyőző lenni vele, mint sokan mások egy karddal. Esetleg szükséges valamilyen próbatételen részt venni, ezt bizonyítandó?
<< Meg persze azt sem árt hozzátenni, hogy akarnom is kell ám ezt, ami nem jön csak úgy parancsszóra, hanem inkább saját meggyőződésből fakad. De ezt nyilván nem egy toborzás kellős közepén kéne hangsúlyozni. >>
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Ápr. 12, 2020 12:41 pm

Kien

A következő kérdés valóban a nevedre és a lovadra vonatkozik, miután azt mondod, hogy ismered a feltételeket. A tanácsos, hallva, hogy nem rendelkezel lóval, azonban mást mond ezután, mint amire számítottál:
- Ló nélkül csak a báró úr személyes testőrségébe lehet jelentkezni, ők a szekereken kapnak helyet, de már nem sokan férnek el. Kien uram, van harci tapasztalata?
Összeszűkült szemmel néz rád, és a nálad lévő botot méricskéli.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ruyan Vas. Ápr. 12, 2020 12:09 pm

Kien

<< Semmi említés újabb próbáról. Hacsak nem a ruhavásárlás lesz az, de egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy boldog-boldogtalant fel akarnak venni a kíséretbe. Ami ennyi pénzért felettéb gyanús. Valahogy nem tetszik ez nekem. >>

Mielőtt azonban nagyon belemerülhetnék a gondolataimba, már szólít is a tanácsos.
- Jó napot kívánok! - viszonzom a köszöntését egy apró meghajlás kíséretében - Igen uram, ismerem őket.

//Ezen két megszólalásom a feltett kérdések függvényében változhat, csak a reakcióidő gyorsítása végett írnám le mit csinálok a jelenleg általam előre látható esetekben
Amennyiben ugyanazokat a kérdéseket teszi majd fel nekem is, mint Dagganak akkor a következőket fogom válaszolni:
- Kien Drennek hívnak és nincsen se lovam, se gyakorlatom a lovaglásban.

Ha ezek után szintén egy cetlit kapok a Selyem Krajcár céhhez és nem érkezik több információ, vagy kérdés, még indulás előtt kérdeznék én is tőle:
- Bocsásson meg a kérdésért tanácsos úr. Én eddig azt hittem, hogy itt valamiféle próbatétel vár majd a jelentkezőkre, kiváltképp, hogy ilyen szép számban vannak jelen. Rosszul gondoltam talán és nem kell próbára számítani? Esetleg ilyen sok kísérőre van szüksége a báró úrnak?
Ruyan
Ruyan

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Baboh Vas. Ápr. 12, 2020 10:56 am

Dagga

Figyeled őket egy darabig, de se a tanácsoson, sem a kíséretén nem látsz semmi szokatlant.
Baboh
Baboh

Hozzászólások száma : 1914
Join date : 2012. Jul. 27.
Age : 34
Tartózkodási hely : Debrecen

http://sites.google.com/site/keletierdokvandorai

Vissza az elejére Go down

A kútkáván túl - Page 4 Empty Re: A kútkáván túl

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.